• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BŞEÜ’NÜN YENİ REKTÖRÜ BELLİ OLDU

BŞEÜ’NÜN YENİ REKTÖRÜ BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir oldu.

Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ise şu şekilde; “2020/91 sayılı karara göre Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Şükrü Beydemir atanmıştır.”

Şükrü Beydemir Kimdir?

10 Ekim 1972 Eskişehir doğumlu olan Prof. Dr. Şükrü Beydemir, 1995 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun oldu. Beydemir Yüksek Lisans ve Doktorasını Atatürk Üniversitesi’nde tamamladı. Beydemir daha sonrasında uzun yıllar çalıştığı Atatürk Üniversitesi’nde 2012 yılında profesör oldu.  2016 yılında, Anadolu Üniversitesi Ezcacılık Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başlayan Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin yeni rektörü oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam