BSMMMO Başkanı Şensoy Vali Vekili Çınar’ı ziyaret etti

BSMMMO Başkanı Şensoy Vali Vekili Çınar’ı ziyaret etti

 

Şensoy ve beraberindekiler, ''1 Mart Muhasebeciler Günü'' dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Törene katılanlar daha sonra Vali Vekili Çınar'ı makamında ziyaret etti. Çınar, kabulünde, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, muhasebecilere çalışmalarındabaşarılar diledi. 
     Şensoy da ticaret, sanayi ve hizmet sektörünün defterlerini tutan, finansal tablolarını hazırlayan, bunların yanı sıra muhasebe ile ilgili konularda inceleme, tahlil, denetim, tahkim ve bilirkişilik benzeri işleri yapan meslektaşlarının, ''ağır iş yükü'' altında büyük sorumluluk gerektiren bir zeminde hayatta kalma mücadelesi verdiklerini bildirdi. 
     Haksız rekabetle boğuşmalarının yanında kurumsal yapılarını kurma telaşındaki meslektaşlarının daha yıkıcı bir sorunla karşı karşıya olduğunu savunan Şensoy, şunları kaydetti: 
     ''Meslektaşlarımızın bugün, 'mesleki demokratik kitle örgütleri' ve onların temsilcileri olan bizlerle büyük bir dayanışma içinde verdiği bu mücadelede,'angaryaların bitmesi', 'vesayete son verilmesi', 'oldu-bittilerin yaşanmaması' ve 'mesleki geleceğin karartılmaması' talepleri, temel kaygılar olarak öne çıkıyor. Meslektaşlarımızın gelecek ve ekmek kavgasını doğrudan ilgilendiren ve artık 'emek hırsızlığı seviyesine' ulaşan 'bağımsız denetim' konusunda yapılan son dakika düzenlemeleri nedeniyle meslektaşlarımız hem 'hayal kırıklığı' hem de büyük 'kızgınlık' içindedir.'' 
     Şensoy ve beraberindekiler daha sonra Defterdar Koray Alper'i ziyaret etti. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam