• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Bu Adli Yılda da Adalet Çalışanları Unutulmasın!”

“Bu Adli Yılda da Adalet Çalışanları Unutulmasın!”

“Türk Büro-Sen olarak Adalet Çalışanlarının, kazanılmış haklarının iadesi için çalışmalarımız devam ediyor.
Bilindiği üzere, 2013-2014 Adli yılı başlamak üzere. Bugüne kadar maalesef unutulan ve göz ardı edilen Adalet Çalışanlarının, bu yıl ekonomik, sosyal ve özlük haklarının iade edilmesi için Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin’e, Yargıtay Başkanı Sayın Ali Alkan’a ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu’na yazı ile başvurduk.
28.08.2013 tarihli yazımızda, Adalet Çalışanlarının ellerinden alınan fazla mesailerinin iadesini, mübaşir ve keşfe giden çalışanların gerek sözlü, gerekse fiziksel tacizlerle karşı karşıya olduğunu, Mübaşirlerin Genel idari Hizmetler sınıfına geçirilmesi gerektiğini, uzun süreler boyunca kullanılan bilgisayar yüzünden yaşanan fiziki sağlık sorunlarının çözümünü, Görevde Yükselme Sınavı’nın hakkaniyetle yapılmasını, nöbet tazminatı ve nöbet sonrası izin kullanımını, ulaşım ödeneklerinin biran evvel ödenmesini, personelin görevi dışında çalıştırılmasına son verilmesi gerektiğini, Adalet Bakanlığı’nda görevli 4/C’li personele kadro verilmesi gerektiğini, fazla mesai ücretlerinin biran evvel ödenmesi ve adalet çalışanları için “adalet hizmetleri sınıfı” oluşturulması ve tüm bu sorunların çözülmesi gerektiği taleplerimizi ilettik.
Türk Büro-Sen olarak, 2013-2014 Adli Yılında Adalet çalışanlarının kazanılmış hakları iade edilene kadar ve ekonomik, sosyal ve özlük haklarında gerekli düzenlemeler yapılana dek çalışmalarımızı devam ettireceğiz.
Bu vesile ile tüm arkadaşlarımızın, hakimlerimizin, cumhuriyet savcılarımızın ve avukatlarımızın yeni adli yıllarını kutluyor; hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. helal olsun – başkanım sağol sende olmasan adalet çalışanları unutuldu büro memursenin bir icaartı yok zaten çok zor bulmuşlar o başkanıda sanırım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam