BU GECE AF İÇİN ELLER SEMAYA  YÜKSELECEK

BU GECE AF İÇİN ELLER SEMAYA YÜKSELECEK

Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun, manevi mevsime girişimizin müjdecisi olan Regâib Kandili ile ilgili mesaj yayımladı.

Açıklamasına ”18 Şubat 2021 Perşembe gecesi bu manevi mevsime girişimizin müjdecisi olan Regâib Kandilini idrak edeceğiz.” diyerek başlayan Müftü Erhun, ”Kur-an ve hadislerin faziletine işaret ettiği ve Müminlerin de yüzyıllardan beridir kutladığı bu mübarek ay, gün ve geceler, senenin içine dağılmış vaziyette bulunmaktadır.

Regâib’ kelimesi, ‘kendisine rağbet edilen, arzulanan, talep edilen şey’ demektir. Yüce Allah’ın, rahmetinin, mağfiretinin ve nimetlerinin diğer zamanlardan daha çok tecelli etmesi, samimi kalple Allah’a yönelenlerin affedilmelerinin ümit edilmesi ve müminlerce gönülden arzulanması sebebiyle bu geceye ‘Regâib’ denilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Regâib Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin birlik ve beraberliğimize, insanlığın hidayetine, barış ve huzuruna vesile olmasını, Ülkemizde ve dünyada devam eden Covit 19 salgınından da bir an önce felaha çıkartmasını yüce Allah’tan niyaz ediyor, tüm kardeşlerimize saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. Allah’ım, Recep ve Şaban aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam