BU HOLDİNG’İN OSMANELİ’YE “FAYDASIÇOK” OLACAK

BU HOLDİNG’İN OSMANELİ’YE “FAYDASIÇOK” OLACAK

Osmaneli Organize Sanayi Bölgesi’nde, Faydasıçok Holding bünyesinde yer alan grup şirketi Has Çelik San.ve Tic.AŞ’ye yapılması planlanan yer tahsis işlemi tamamlandı.

Vasıflı Çelik ve Boru Üretimi sektörlerinde faaliyet gösteren Faydasıçok Holding’e, Osmaneli Organize Sanayi Bölgesinde 500 milyon TL’lik yatırım yapacağı, arsa tahsisi gerçekleştirildi. Faydasıçok Holding tarafından gerçekleştirilecek bu yatırımlar ile bin 500 kişinin istihdam edileceği öğrenildi.

Arsa tahsisinin ardından açıklamalarda bulunan Osmaneli Kaymakamı Naif Yavuz, “Bu yatırımın ilçemize kazandırılmasında emeği geçen Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza, Bakan Yardımcımıza, Bilecik Valimize, Milletvekilimize, Osmaneli Belediye Başkanımıza, il genel meclisi üyelerimize ve Faydasıçok Holding yönetim kurulu başkan ve üyelerine ilçemiz halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz, ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’de tam kontinü hizmet veren en modern tesis”

Hasçelik San. ve Tic. A.Ş’nin 250 bin ton\yıl haddeleme kapasitesi ile Türkiye’de tam kontinü hizmet veren en modern tesis olduğunu ifade eden Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, 250 bin  ton/yıl haddeleme kapasiteli Türkiye’de tam kontinü hizmet veren en modern tesis olan Hasçelik Vasıflı Çelik Haddehanesinde kütüklerden yuvarlak ve altıköşe sıcak olarak haddelenen ürünler üretilmektedir. Alaşımlı malzemelerin de ürün gamı içerisinde yer aldığı Hasçelik Vasıflı Çelikleri, talep doğrultusunda sıcak hadde sonrası tamamlama hatlarında iç ve yüzey hata kontrollerinden geçirilerek yüzde 100 çatlak kontrollü olarak da kullanıma sunulmaktadır. Gemlik’te kurulmakta olan yerli otomobil fabrikasının saç malzemesini de yeni şirket karşılayacak” dedi.

Böylesine büyük bir yatırımın Osmaneli’ye kazandırılmasının ilçede büyük bir memnuniyet yarattığını ifade eden Başkan Şahin, “Bu yatırım Osmaneli-Bursa ve sonrası Gemlik Körfezine ulaşacak YHT ve YHT Taşımacılığı sonrası gerçekleşmesi ilçemizin lojistik anlamda sahip olduğu avantajların yatırımları nasıl etkileyeceğini de gösterdi. 2023 yılında hizmete girmesi planlanan Osmaneli-Bursa YHT hattının Osmaneli’nin değerini 2 ye 3 katladı.  Bu büyük yatırımın Osmaneli’ye kazandırılması Osmaneli’nin hedefleri için oluşturduğumuz birlik ve beraberliğimizin bir sonucu olduğunu ve sonrası daha bir çok yatırımın ilçemize gelmesinin de mümkün olacağını ifade etmek isterim. Faydasıçok Holding’e bağlı HasÇelik Aş. tarafından ilçemize yapılacak 500 MilyonTL’lik yatırımın yapılmasında emeği gecen; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bakan Yardımcımız Hasan Büyükdede,Valimiz Bilal Şentürk, Milletvekilimiz Selim Yağcı, İl Başkanımız Fikret Karabıyık, Kaymakamımız Naif Yavuz, İl Genel Meclisi üyelerimiz, Osmaneli OSB yönetim Kuruluna ve katkısı olan herkese ve özellikle de Faydasıçok Holding sahiplerine ve yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ayrıca Faydasıçok Holding grup şirketi olan Has Çelik AŞ tarafından Osmaneli’nde bir adet Meslek Lisesi inşa edilerek Milli Eğitime hibe edileceği öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam