BU İSİMLERİ ÇİZDİLER Mİ?

BU İSİMLERİ ÇİZDİLER Mİ?

Neden mi? Bakmakla görmek arasındaki fark diye algılamak lazım bence…

Eski Devlet Bakanı, Bilecik MHP Milletvekili Bahattin Şeker genel başkanı tarafından öyle çizilecek, gözden çıkarılacak bir siyasetçi profili değil. Bi defa bazı şeyleri iyi okumak lazım. Önümüzde bir genel seçim var ve 7 Haziran sonrası  nasıl bir hükümet oluşacağını şimdiden kimsenin kestirmesi mümkün değil. Ancak genel başkanlar, siyasi partilerin genel merkez yöneticileri  her türlü olasılığı, her türlü seçeneği göz önünde bulundurarak ona göre A-B-C formüllerini ellerinde hazır bulundurmak durumundalar. Genel seçimler sonrası MHP’nin tek başına veya Koalisyon hükümetinde yer alması durumunda kabineyi kimlerden oluşturacağını, hangi ismin hangi Bakanlığa getirileceğini şimdiden genel başkanlar düşünmüyorlar mı zannediyorsunuz?

Yapılan son kurultayda 75 kişiden oluşan MYK listesi %54 oranında değişmiş. Ve değişen MYK listesinde 7 Milletvekilinin yer almadığı belirtiliyor. 27 MYK Üyesinin liste dışı kaldığı kurultayda Bahattin Şeker’in yanı sıra; Murat Başeskioğlu, Faruk Bal,Tunca Toskay, Münir Kutluata, Necati Özensoy ve Reşat Doğru gibi partinin ağır topları yeni yönetimde yer almadılar.

Şimdi bu isimlere iyi bakmak lazım, Murat Başeskioğlu eski ANAP’lı milletvekili, Devlet Eski Bakanı.Ak parti eski İçişleri ve Çalışma Bakanı. Şu an MHP Milletvekili.

Faruk Bal; 21 ve 23.Dönem Milletvekili, Devlet eski Bakanı

Tunca Toskay; TRT eski genel müdürü, Devlet eski Bakanı.

Münir Kutluay; Ulaştırma Bakanlığı eski Müsteşarı.

Necati Özensoy; 23.Dönem  Bursa Milletvekili, Kimya Mühendisi.

Reşat Doğru; 23.Dönem Milletvekili, Devlet eski Bakanı.

Bahattin Şeker; 23.Dönem Milletvekili, Devlet eski Bakanı.

Sözde kurultayda genel başkan tarafından çizildiği iddia edilen 7 isimden 5 tanesi Bakanlık yapmış, biri Müsteşarlık yapmış diğeri de iki dönem Bursa gibi bir ilden Milletvekili seçilmiş Kimya Mühendisi.

Şimdi tekrar iyi okuyalım bu isimleri çizdiler mi yoksa….

Bana göre bu isimler olası MHP Hükümetinde oluşacak kabinede yer alacak Bakanlar arasında yer alacaklar ve onun için MYK Listesine alınmadılar.

MHP’nin parti tüzüğünde MYK’ya giren isimler kabineye girerler mi girmezler mi onu bilmiyorum ama olaylara bu pencereden bakıldığında ben böyle yorumladım. Bilmem doğru mu yorumladım? Onun için benim kanaatime göre başta Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker olmak üzere diğer adı geçen isimlerin ben genel başkan tarafından çizildiklerine ihtimal vermiyorum. Çünkü 7 Haziran genel seçimleri her şeye, her olasılığa açık ve her ihtimale gebe bir seçim olarak düşünüyorum.

Altını çizerek tekrar vurguluyorum; MHP’nin son yapılan kurultayında MYK’ya alınmayan isimlerin özellikle yukarı da saydığım isimlerin genel başkan tarafından gözden çıkarıldıklarına imkan ve ihtimal vermiyorum.  7 Haziran seçimlerinden sonra tekrar bu konuyu ele almak üzere …

HOŞÇAKALIN…

 

ERHAN TOKA

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Aynen analiz doğru – Size katılıyorum Erhan bey yanlız Tunca Toskay Murat başeskioğlu v.b m.v üstü çizilmiş gibi görünüyor yanlız m.v miz sn Bahattin bey in üstü çizilmesi mümkün değil çünkü yerel seçimlerdeki başarısı ortada köylerimiz seviyor hayırlısı inşallah.

 2. siyaset uzmanlık ister. – sn.Erhan Toka bey,
  kamuoyunda ağzı olan konuşuyor ancak,
  siyaseti takip eden, bu işten birazıcık anlayan insanların yaptığı analiz, son derece isabetli ve farklı olutor.
  bilecik basınında bu işten kimlerin anladığı veya anlamadığı belli.
  siz bu işten anlıyorsunuz.
  tebrikler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam