“BU ÖLÜMLERİN HESABINI KİMDEN SORMAMIZ BEKLENİYOR?”
admin • 17 Şubat 2016 17:47:10 
“BU ÖLÜMLERİN HESABINI KİMDEN SORMAMIZ BEKLENİYOR?”

Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Kuru’nun yaptığı basın açıklamasına istinaden açıklama yapma gerekliliğinin üzerlerinde hissettiklerini belirten köpek sahipleri Yaraş ve Kazdal “neden sadece sokakta 3 köpek bulmuşuz ve hayvan severler olarak sahip çıkıp belediyeyi suçluyormuşuz gibi kamuoyuna lanse ediliyor? Bu ölümlerin hesabını kimden sormamız bekleniyor?” ifadelerini kullandılar.

 

Ölü bulunan köpeklerin sahipleri Sinem Yaraş ve Özlem Kazdal şunları aktardılar:

“Geri almak şartıyla geçici olarak görevlilere teslim ettik”

“Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Kuru’nun açıklamasına göre  “hayvan severlerin belediyeye yönelik başlatmış olduğu algı operasyonunun şaşkınlık ile gözlemliyoruz” deniliyor. Biz köpeklerimizi kapımızın önünden, geri almak şartıyla geçici olarak görevlilere teslim ettik. 1 gün sonra barınakta olmayan köpeklerimizi kamu oyununda bildiği gibi ölü halde ormanlık bir alanda bulduk.

Şimdi soruyoruz Bozüyük Belediyesine?

“Neden sadece sokakta 3 köpek bulmuşuzve…”

Köpekleri aldıklarını kabul eden, köpeklerin ölü bulunması ile alakalı kendilerinin de kurum içi soruşturma başlattığını belirten Belediyemiz, şimdi olay neden sadece sokakta 3 köpek bulmuşuz ve hayvan severler olarak sahip çıkıp belediyeyi suçluyormuşuz gibi kamuoyuna lanse ediliyor? Bu ölümlerin hesabını kimden sormamız bekleniyor?

“Suç duyurumuz soruşturma aşamasındadır.

Biz köpeklerimizi belediyeye teslim ettik ve sonucu da ortada… Emanet edilen köpeklerimiz Bozüyük Belediye’nin sorumluluğu altındadır. Köpeklerimizin nasıl öldürülüp, Camiliyayla mevkiine atıldığı ile alakalı suç duyurumuz soruşturma aşamasındadır.”

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x