’’Bu Ramazan Sizdeyiz’’ iftar programı

’’Bu Ramazan Sizdeyiz’’ iftar programı

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Ramazan-ı Şerif’in birlik ve beraberlik, sevgi ve hoşgörü, kardeşlik ve paylaşma ayı olduğunu hatırlattı.

Türkiye'nin tüm illerinde olduğu gibi Bilecik'te de Ramazan ayının tüm güzelliklerini hep birlikte yaşadıklarını aktaran Yağcı, şöyle konuştu:

"Bu Ramazan ayında sizlerin gönül sofralarına misafir olduk. Sizler de bizi büyük bir sevgiyle ve coşkuyla ağırladınız. İnşallah bu iftarlarımız, birlik ve beraberliğimize, sevgimize, saygımıza kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olsun. Unutmayalım ki, bizler buralarda rahat içindeyken, dünyanın dört bir yanında sıkıntı ve yokluk içinde, zulüm içinde olan kardeşlerimiz de var. Yapmış olduğumuz ibadetlerde onlar için de dua etmeyi ve onlar için de yardım etmeyi unutmayalım. Allah her zaman sizler gibi güzel insanlarla birlikte olmayı nasip etsin. Şimdiden hepinizin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum."

Konuşmanın ardından program Bozüyük Mevlana Tanıtma ve Yaşatma Derneği'nin sema gösterisi ve ilahilerle devam etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşın yoğun katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar ile eşi Nihal Akpınar katıldı. AA

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam