Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
“Bu Seçim Türkiye’nin Seçimi, Milli İradeye Sahip Çıkın”
Sosyal Medyada Paylaş
24 Şubat 2014
admin

“Bu Seçim Türkiye’nin Seçimi, Milli İradeye Sahip Çıkın”

Büronun açılış törenine Bilecikli Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı katıldı. Prof. Dr. Avcı, bu seçimde sadece AK Partililerden değil diğer partililerden oy beklediklerini belirterek, “Bu seçimde Türkiye’nin yanında yer alın. Bu seçim Türkiye’nin seçimi.” dedi.

Kayı Plaza’da bulunan seçim koordinasyon bürosu açılışına çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. Bakan Avcı’nın her ziyaretinde olduğu çocuklarla yakından ilgilenmesi dikkatlerden kaçmadı.

 

“Fatih Projesi dünyanın en büyük eğitim teknolojisi projesidir”

 

Bakan Avcı açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Milli Eğitim’de ne yapıldığını anlamak istiyorsanız son 10 yılda yapılanlarla ondan önce bütün cumhuriyet tarihinde yapılanları yan yana koyacaksınız ve her defasında şunu göreceksiniz, bütün cumhuriyet tarihi boyunca ne yapılmışsa son 10 yılda onun en az 1 katı yapılmıştır. Derslik sayısında da böyledir, okul sayısında da böyledir, öğretmen sayısında da böyledir. Bugün bizim 812 bin küsür öğretmenimiz var. Biz gelene kadar 2002 tarihi itibariyle söylüyorum öğretmen sayısı 425 bindi. İnşallah Temmuz ayında 40 bin daha alacağız ve eksikliklerimizi gidereceğiz. Ben bir dönem rahmetli Özal’ın da danışmanlığını yaptım. Bundan 15 yıl önce rahmetli Özal 12’inci Milli Eğitim Şurasında konuşmasında dedi ki ‘Önümüzdeki yıllarda Türkiye’de okullarda 1 milyon bilgisayar olacak.’ Fakat ömrü vefa etmedi. Rahmetlinin vefatından sonra koalisyonlar döneminde bütün Milli Eğitim projeleri de dahil olmak üzere hepsi rafa kalktı. Türkiye 15 sene kaybetti. Geçen hafta Ankara’da sayın Başbakanın katılımıyla Fatih Projesi kapsamında ki dünyanın en büyük eğitim teknolojisi projesidir. Sadece bir günde Türkiye genelinde çocuklarımıza 100 bin bilgisayar dağıttık. İnşallah Mart sonuna kadar 675 bine tamamlayacağız. Rahmetli Özal 1 milyon dediği zaman kimse inanmamıştı. İnşallah önümüzdeki 3 yıl içinde 1 milyon değil 10 milyon 600 bin  bilgisayar dağıtacağız çocuklarımıza. Bu dünyanın en büyük eğitim projelerinden bir tanesi.

 

‘Bu seçimde Türkiye’nin yanında yer alın’

 

Ulaşımda yapılan, sağlıkta yapılan onları sizler yaşıyorsunuz. Bakın şurada Bolu Tüneli başladı senelerce bitmedi, biz bitirdik. İnsan iyi şeylere kolay alışır. Ama bunların devam istikrara bağlıdır. Elimizdekilerin kadrini bileceğiz, istikarın kıymetini bileceğiz ve inşallah daha da arttırarak bütün hizmetleri eğitimde, sağlıkta, emniyette, adalette, ulaşımda her alanda çocuklarımıza çok daha gelişmiş bir Türkiye bırakacağız. Bunun için ilk şart istikrardır. Bu seçim Selim Yağcı seçimi değil, bu Nabi Avcı seçimi değil, bu Fahrettin Poyraz seçimi değil. Bu Türkiye’nin seçimi. Onun ben sadece AK Partili kardeşlerimden değil lütfen bu mesajımı komşularınıza da iletin. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun daha önce. Önümüzdeki başka seçimlerde hangi partiye oy verecek olursa olsun bu Türkiye’nin kritik tarihi dönemecinde, bu oyunları bozma seçiminde bütün partilerden kardeşlerimizden özellikle Bilecikli hemşehrilerimizden şahsen rica ediyorum. Bu çok tarihi bir dönemeçtir. Türkiye bu dönemeci inşallah kazasız belasız geçecek ve önünü düzleyecek. Onun için ister MHP’li olsun ister CHP’li olsun parti farkı gözetmeksizin bütün kardeşlerimden Bilecikli hemşehrilerimizden özel olarak rica ediyorum. Bu seçimde Türkiye’nin yanında yer alın. Bu seçimde kullanacağınız oyun Türkiye’nin istikrarına verileceğini lütfen bir kere daha düşünün.

Milli Eğitimle göstergelerimiz Bilecik’te iyi. İnşallah daha da iyi olacak. Bu makamlar gelip geçici. Biz bu memleketin evladı olarak memleketimize ne getirebiliyorsak ne kazandırabiliyorsak memleketimize hizmetlere vesile olacağız.”

 

“Tek düşündüğümüz millete hizmet etmekti”

 

AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz ise yaptığı konuşmada şunları aktardı:

“Kuruluşumuzdan bugüne kadar, iktidara geldiğimizden bugüne kadar yerel seçimlerle belediyede görev aldığımızdan bugüne kadar aklımızdan geçen yapmaya çalıştığımız tek şey millete hizmet etmekti. Bundan başka bir şey düşünmedik. Milletimiz için çalıştık ülkemiz için çalıştık ililmiz için çalıştık köylerimiz için çalıştık ilçelerimiz için çalıştık. AK Parti Genel Merkezi olarak bir seçim broşürü hazırladık. Hani hep söylüyorduk ya onlar cumhuriyet tarihi boyunca Bilecik’te ne kadar yatırım yaptılarsa bizden önceki iktidarlar CHP’si, MHP’si, Anavatan’ı, Doğruyol Partisi kim olursa onların toplamından daha fazlasını yaptık dedik ya, el hak doğru. Bunu inşallah seçimden sonra broşürlerde göstereceğiz. Şu ana kadar belediye başkanı arkadaşlarımızın yaptığı yatırımları söylemiyorum. Sadece merkezi yönetim olarak Bilecik’te yaptığımız yatırımlar 5,6 milyar lirayı geçti. Eski rakamlarla yaklaşık 5,6 katrilyon TL’den bahsediyorum. Bakın etrafınıza doğalgazdan, toplu konuttan, okullarımızdan, üniversitemizden, karayollarımızdan, hızlı trenimizden hepsini tek tek sayabiliriz. 10 yıl önce AK Parti olmadan önce var mıydı bunlar? Ama Allah’a şükür bu dönemde bıkmadan usanmadan belediye başkanı arkadaşlarımızla çalıştık. Bilecik’in altını üstüne getirdik. Yerin altında kazmadığımız yer kalmadı. Yerin üstünde dokunmadığımız yer kalmadı. Dağları devirdik tüneller yaptık, viyadükler yaptık. İnşallah çok kısa bir süre sonra artık Bilecik’ten aşağıya indiğiniz zaman İstanbul size 1 saat uzaklıkta, Ankara size 1,5 saat uzaklıkta, Konya size 1,5 saatlik uzaklıkta olacak. 1. Organize Sanayi Bölgemizi bitirdik. 2. Organize Sanayimizi bitirdik. 3 hafta öncede 3. Organize Sanayimizin kuruluşu için dilekçemizi verdik. Bilecik inşallah AK Parti yönetimi anlayışıyla daha da büyüyecek daha da gelişecek.

 

‘Hedefimiz millete hizmet’

 

AK Parti olarak hedefimiz millete hizmet. AK Parti eşittir milli irade. Bu seçim 30 Mart seçimi, sadece Bilecik’in seçimi değil sadece ilçelerin seçimi değil, sadece Selim Yağcı’nın seçimi değil. Sadece inanın AK Parti’nin seçimi de değil. Bu Türkiye’nin seçimi bunu görün. 17 Aralık’ta milli iradeyi gasp etmeye çalışanlar sizin iradenize ipotek koymaya çalışanlar Türkiye’nin geleceğini karartmaya çalışanlar 30 Mart’ta milletten cevabını alacak inşallah. Onun için daha çok çalışacağız. Türkiye’deki değişimi sürdürmek için hep birlikte gayret edeceğiz. Yaptıklarımız ortada. Birileri belki çıkacak karşınıza gelecek iftiralarla, boş kuru vaatlerle karşınızda saatlerce konuşacak. Ama bizim eserlerimiz ortada. Marmaray, boğazları hem alttan geçiyoruz hem üstten geçiyoruz. Körfezi üstten geçiyoruz. Türkiye’nin 4 bir yanında binlerce yol yapıyoruz. Fabrikalarımız, okullarımız, hastanelerimiz, üniversitelerimiz milletimizin emrinde. İnşallah bu hizmetlerimiz devam edecek. Bugüne kadar hem hemşehrimiz olan hem büyüğümüz olan Bakanımıza bize verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür edyorum. İnşallah önümüzdeki günler çok daha güzel olacak. İnşallah AK Parti’yle, AK Parti belediyecilik anlayışıyla Bilecik AK Parti yönetimi anlayışıyla Türkiye çok daha güzel yarınlara, çok daha güzel hedeflere ulaşacak.”

Bilecik Belediye Başkanı ve Bilecik Belediye Başkan adayı Selim Yağcı’nın konuşması öncesinde AK Parti Bilecik Gençlik Kolları tarafından yapılan “Büyük başkan” sloganlarıyla ilgili Başkan Yağcı, “Kardeşlerim büyük sizlersiniz. Halkımızın gönülleri ve Cenab-ı Hak bizler sizlere hizmet ederek o büyüklükten bir nebze pay alabiliyorsak ne mutlu bizlere.” dedi.

Başkan Yağcı konuşmasına şöyle devam etti:

“Burada 12 yıllık genel idarenin bir temsilcisi ve 10 yıldır da bu güzide üzerinde Şeyh Edebali hazretlerinin dursun Fakıh hazretlerinin, Ertuğrul Gazilerin, Osman Gazilerin, Mustafa Kemal Atatürklerin ayak izlerinin olduğu bu güzide topraklara yerel anlamda hizmet eden alnı ak, gönlü ak, hizmetleri ak bir iktidarın temsilcisi olarak hitap etmenin haklı mutluluğunu hazzını ve gururunu taşıyorum. Gerçekten AK Parti düşüncesi, AK Parti iktidarı göreve geldiği günden itibaren Türkiye’mizin gündeminde hangi konular varsa onları tek tek çözdük. Bizde Bilecik’te 10 yıldır 100’ü aşkın projeyle gerçekten Bilecik’i AK Parti belediyeciliğiyle tanıştırdıktan sonra Allah’a çok şükürler olsun ki Bilecik’te belediyecilik adına ne yapmak gerekiyorsa sizlerden aldığımız enerjiyle, sizlerden aldığımız sinerjiyle ve sayın Başbakanımızdan aldığımız, devlet büyüklerimizden aldığımız, içimizden çıkan ağabeylerimizden aldığımız güçle sizlere hizmet edip bu şehri ilmek ilmek her adımını imar ve ihya etmenin haklı hazzını ve gururunu yaşıyoruz. Bu övünç bizlere layıktır diyorum.

Bilecik dünden çok iyi Türkiye dünden çok iyi ama yarın daha da iyi olabilmek için istikrarın sürmesi lazım. Bilecik’in ve Türkiye’nin büyümesi lazım ve gerçekten 2023 vizyonuna 2073 vizyonunu koyan bu iktidarın neferlerini geleceğe emin adımlarla yürürken geçmişiyle övünen geleceğe emin adımlarla yürüyen marka şehir Bilecik’i oluşturmaya var mısınız? İşte bunun için el ele gönül gönüle daima hizmet, daima millet hep birlikte daha iyiye daha güzele gitmek temennisiyle.

Sayın Bakanımızı değerli abimizi bu özel ve güzel günde bizleri yalnız bırakmadığı için kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Ayakları zaten her zaman bereketli şehrimize de bereket getirdi. Rahmet getirdi. İnşallah sandıklarımıza da oy bereketi getirecek. Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun. Günümüz hayırlı uğurlu olsun geleceğimiz aydınlık olsun. Hep birlikte daha iyiye daha güzele gitmek temennisiyle.”

Konuşmaların ardından Başkan Yağcı, Bakan Avcı’ya üzerinde Osmanlı Arması bulunan bir tablo hediye etti. Daha sonra seçim koordinasyon merkezinin kurdelesi kesilerek açılışı gerçekleştirildi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım