BU SEÇİMLERDE SEÇMENE HEYECAN VEREN PARTİ KAZANACAK

BU SEÇİMLERDE SEÇMENE HEYECAN VEREN PARTİ KAZANACAK

Buna göre Bilecik Ak Parti’de geçtiğimiz 7 Haziran seçimlerinin adaylarında her hangi bir değişiklik olmazken, CHP’de sürpriz yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisi 2. Sıra adayı değişti. Bozüyük eski ilçe başkanı, Eski İl Genel Meclis Üyesi, Bozüyük’ün sevilen, sayılan işadamlarından Hüseyin Elmas ikinci sıra Milletvekili adayı oldu. Bana göre de genel merkez isabetli bir karar vermiş. Çünkü Bilecik siyasetini yıllardan beri Bozüyük belirliyor ve önümüzdeki seçimlerde de öyle olacağa benziyor. 7 Haziran seçimlerinde Yaşar Tüzün’ün Bozüyük’ten aldığı oy ortada. Seçim gecesi Bozüyük meydanındaki kalabalık da her şeyin ispatı niteliğindeydi zaten…

MHP’de ise tam bir sürpriz yaşandı ve 7 Haziran seçimlerinin adayları bu sefer aday olmak için müracaat dahi etmediler. Devlet eski Bakanı ve eski Milletvekili Bahattin Şeker ile Mali Müşavir Hüseyin Şensoy bu kez aday olmadılar. En fazla aday adayı olan MHP’de eski Bozüyük ilçe başkanı Murat Köftecioğlu 1. Sıra adayı olurken, emekli Halk Eğitim Müdürü, eski Öğretmen, Cumalı köylü Ahmet İşlek 2. Sıra adayı olarak seçime girecekler.

Genel siyasete bir göz atacak olursak, Ak Partide 3 dönem kuralına takılan 24 isim tekrar aday oldular. Üç dönemdir Bilecik Milletvekili olan Fahrettin Poyraz Ankara 2. Bölgeden müracaat etti. Ancak ne hikmettir genel merkez tarafından aday gösterilmedi. CHP Genel merkezi  tercihlerini doğru yaptığını açıklasa da bana göre eksik yaptı. Vatan Partisi ile bir şekilde ittifak yapılmalıydı. DSP ile mutlaka anlaşılmalıydı. Şartlarını ben bilmem ama bu iki parti ile mutlaka ama mutlaka bir şekilde anlaşılmalıydı. Gerekçesi ne olursa olsun yanlış yapıldığı kanaatindeyim. Ak parti kurucularından, eski Başbakan yardımcısı Abdüllatif Şener, Eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın gibi siyasetin tanınmış isimleri aday gösterilmeliydi diye düşünüyorum. Refah Partisi eski genel başkan yardımcısı Mehmet Bekaroğlu’nu partiye alıp, MYK üyesi ve genel başkan yardımcısı yapan yine bu CHP yönetimi idi. Aydın Ayaydın, Sinan Aygün, İhsan Özkes, Murat Özçelik, Turhan Tayan gibi isimler bu partide Milletvekilliği yaptılar. Diyeceğim o ki; geçmişte sağda siyaset yapmış bir çok isim CHP saflarında bir şekilde yer aldılar.

Geçtiğimiz 7 Haziran seçimlerinde seçmene bir çok vaatte bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi bunları en az benim kadar biliyordur. Akıl vermek haşa haddime değil. Zaten listeler de verildi YSK’ya… Ama şu var geçen seçimlerde işçiye, köylüye, emekliye, esnafa , öğrenciye kısaca toplumun her kesimine önemli vaatler verdiler.Tüm bunlara rağmen alınan oy ortada.Geçen seçimlerde deyim yerindeyse son kurşunu kullandı Kemal bey.Onun için bu seçimlerde seçmene heyecan verecek bir takım atraksiyonların yapılması lazımdı.Bu da az evvel saydığım isimleri CHP saflarına  kazandırmakla olurdu diye tahmin ediyorum.Çünkü bu seçimlerde seçmene heyecan veren parti kazanacak.Heyecan  vermenin bir yolu da bu olurdu bence…

Gerçi bu köprünün altından daha çoooook sular geçer. Seçimlere 40 gün gibi bir zaman var. Liderler Bayramdan sonra meydanlara inerler. Bakalım bu seçimlerde hangi lider seçmene neler vaat edecekler hep beraber göreceğiz. Yapılacak seçimlerin başta Ülkemize, sonra İlimize ve hepimize Hayırlı, uğurlu olması dileklerimle.

HOŞÇAKALIN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam