BUĞDAY ÇORBASI, ÜZÜM HOŞAFI

BUĞDAY ÇORBASI, ÜZÜM HOŞAFI

EKMEK YOK!..

Dünyaya destan yazdığımız Çanakkale zaferimizin 99. Yıl dönümünde Bilecik Şeyh Edabali Üniversitesi’nde ve Üniversiteye bağlı Meslek Yüksek Okullarında ayrıca Milli Eğitim’e bağlı yatılı okullarda 18 Mart Salı günü öğlen yemeğinde menü BUĞDAY ÇORBASI, ÜZÜM HOŞAFI idi.

Atalarımızın Gelibolu Yarımadası’nda düşman kuvvetlerine karşı verdiği amansız mücadelede Ülkemizin şartları ve eldeki imkanlar sınırlı sayıdaydı. Cephedeki o kurtuluş mücadelesi veren atalarımızın bir günlük yediği yemek çoğu zaman buğday çorbası, üzüm hoşafından ibaret olduğu bütün tarih kitaplarımızda mevcut olup tarihçilerimizde sık sık bunu anlatırlar.

İşte bu bağlamda Bilecik Şeyh Edabali Üniversitesi’nde ve Üniversiteye bağlı Meslek Yüksek Okullarında ayrıca Milli Eğitim’e bağlı yatılı okullarda atalarımızı yad etmek amacıyla 18 Mart günü öğle yemeklerinde buğday çorbası, üzüm hoşafı yiyerek adeta o günkü zor koşulları yaşamış oldular. Başta Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan olmak üzere Milli Eğitim’e bağlı yatılı okulların yetkililerini ve ecdadımızı bu anlamda hatırlayan öğrencilerimizi bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ediyoruz. “SON KALE ÇANAKKALE..”                                                          ERHAN TOKA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç