BUĞDAY VE CEVİZ İÇİN 250 BİN TL

BUĞDAY VE CEVİZ İÇİN 250 BİN TL

Pazaryeri Ak parti meclis üyesi Mayir Küçük ve MHP’li Haluk Filizli’nin verdikleri yazılı önergede Pazaryeri ilçesi Demirköy’de bulunan maden ocağının komisyonlar tarafından incelenmesi yönünde yer aldığı kaydedildi. Diğer yandan Pazaryeri Kınık köyü Çömlekçilik tanıtımına 10 BİN TL. ayrıca Buğday ve Ceviz dikimine teşvik amaçlı 250 BİN TL. ödenek aktarıldı.

ÇÖMLEKÇİLİĞİN TANITILMASINA 10 BİN TL

Birleşimin ilk maddesinde İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 2015 Mali yılı bütçesinin ilgili kaleminden 10 Bin TL. ödeneğin Pazaryeri Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talebi görüşüldü. Konu hakkında İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, Ak Parti grup sözcüsü H.Hüsetin Çelik, MHP’li üyeler Zeki Uyanık ve Haluk  Filizli meclis üyelerine bilgi vererek adı geçen ödeneğin Çömlekçiliğin geliştirilip tanıtılmasında önemli paya sahip olacağını belirttiler. Oylanan madde oy birliğiyle kabul edildi.

BUĞDAY VE CEVİZ İÇİN 250 BİN TL ÖDENEK

Birleşimin görüşülen ikinci maddesinde Buğday Tohumu kullanımının yaygınlaştırılması ve Ceviz üretiminin geliştirilmesi projelerinin yeterli ödenek temin edilmesi halinde TAHAGEL(Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme) eliyle uygulanması talebi görüşüldü. Konu hakkında İl Genel Sekreteri Halis Nalbant açıklamalarda bulundu. Nalbant konunun Encümen toplantısında gündeme geldiğini, kaynak bulunması halinde Buğday ve Ceviz ekeceklere Tarım İl Müdürlüğü tarafından yarısı hibe olmak üzere destek verileceğini belirtti. Halis Nalbant kaynak aktardıklarını, 150 Bin TL. Buğday için,100 Bin TL. ise Ceviz için ödenek aktarıldığını, adı geçen maddenin komisyon marifetiyle incelenmesinin uygun olacağını, takdirin Meclisin yetkisinde olduğunu kaydetti. Oylamaya sunulan madde Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İNHİSAR TOZMAN KÖYÜNÜ KOMİSYONLAR İNCELEYECEK

Ekim Ayı dördüncü birleşiminin son görüşülen maddesi İnhisar ilçesi, Tozman köyünde meydana gelen Sel felaketinin komisyonlar marifetiyle incelenmesi talebi oldu. Ak Parti İnhisar İl Genel Meclis üyesi Nihal Arslan konu hakkında açıklamada bulunarak, yaşanan felaketi ve köylülerin durumunu komisyon üyelerinin de yerinde görmesini istediklerini ayrıca köy sınırları içinde bulunan maden ocağında çalışan araçların çevreye verdiği zararları da inceleme fırsatı bulacaklarını belirtti. Oylamaya sunulan madde İmar ve Bayındırlık, Çevre ayrıca Tarım ve Hayvancılık komisyonlarına havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre Tozman köyüne komisyon üyeleri gidecek ve yerinde inceme fırsatı bulacaklar.

“MADEN OCAĞI DEMİRKÖY’ÜN BAŞINA BELA OLACAKTIR”

Birleşimin sonunda Pazaryeri Ak Parti İl Genel Meclis üyesi Mayir Küçük ve MHP Meclis üyesi Haluk Filizli’nin ortaklaşa verdikleri yazılı önerge okundu. Önergede Demirköy’de bulunan bir maden ocağında geçtiğimiz günlerde patlatma yapıldığı ve vatandaşların rahatsız olduğu, ayrıca patlamanın etkisiyle köyde bir samanlığın yıkıldığı belirtilerek;”Maden Ocağı Demirköy’ün Başına Bela Olacaktır” ifadelerine yer verilerek bahse konu maden ocağının Komisyon marifetiyle incelenmesini talep ettiler. Oylamaya sunulan yazılı teklifin gündeme alınması oy birliğiyle kabul edildi.

Birleşim Pazaryeri MHP üyesi Haluk Filizli ve Gölpazarı CHP üyesi Turgay Yılmaz’ın gündem dışı konuşmalarıyla sona erdi.

ERHAN TOKA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam