“Bugünün Küçüğü Yarının Girişimcisi” Projesi Gerçekleşiyor

“Bugünün Küçüğü Yarının Girişimcisi” Projesi Gerçekleşiyor

Bilecik Belediyesi eğitim anlamında yaptığı katkıların yanı sıra yine eğitim alanındaki birçok projenin yanında yer almaya devam ediyor.

 

BAŞKAN AMCALARI GELECEĞİN GİRİŞİMCİLERİNİ DESTEKLİYOR

 

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, proje hakkında yaptığı açıklamada, Bilecik Belediyesi olarak Türkiye'de bir ilke daha imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

“Eğitime yönelik her çalışmada varız” ifadelerini kullanan Başkan Selim Yağcı, eğitim alanındaki çalışma ve projelerin her zaman yanında olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Bilecik Belediyesi  Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün Koordinatörlüğü’nde;  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Milli Eğitim Bakanlığı destekleriyle hazırlanan projenin amacı, ilköğretim düzeyinde 5. ve 6. sınıflarda eğitim alan öğrencilerin, girişimcilik kavramını tanımalarını ve genel olarak girişimci düşüncenin temellerini öğrenmelerini sağlamak. Bununla birlikte projeyle öğrencilerin hayal gücü, analitik yaklaşım, planlama, problem çözme, yenilikçilik, risk alma ve sosyal iletişim gibi yeteneklerini geliştirmek.

''Bugünün küçüğü yarının girişimcisi'' projesiyle ilköğretim öğrencilerine, gelecekteki yaşamlarında yardımcı olacak, girişimci tutum ve davranışlarını geliştirmesi ve aynı zamanda girişimci yeteneklerinin  ortaya çıkarılmasına yönelik eğitimler verilmekte.

Proje kapsamında öğrenciler, “Girişimcilik Temel Eğitimi”, “Yaratıcılık ve Tasarım Eğitimi”, “Maliyet  Hesaplama ve Bütçe Oluşturma Eğitimi”, “Pazarlama, Reklam, Kampanya Oluşturma Eğitimi”, “Proje yönetimi Eğitimi” (Gönüllü velilerle birlikte) ve “Proje Danışmanlık” konularında eğitimler alacaklar.

Bilecik Edebali Ortaokulu'nda gerçekleştirilen projede ''Hazır Bulunuşluk Sınavı' ile seçilen 5 sınıf öğrencileri yer alıyor.

30 öğrencinin yer aldığı projede, 5 grup öğrenci, projeleri ile yarışacaklar. Daha sonra aileleri ile proje gerçekleştirilecek olan bugünün küçüğü yarının girişimcileri, son olarak büyük final ile yarışarak madalyaların ve kupaların sahibi olacaklar

 Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde, 11 Ocak  2014 Cumartesi günü saat:10.00'da ise proje yönetimi eğitimi gerçekleştirilecek. (Bilecik Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam