“Bükemediğin Bileğe Saygı Göstermek Sporun Gereğidir”

“Bükemediğin Bileğe Saygı Göstermek Sporun Gereğidir”

 

Gerçekleşen şampiyonaya Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ikinci kez ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de bulunan birçok üniversiteden yoğun bir katılım olan şampiyonada bayan sporcuların sayısının fazla olması dikkat çekti.

                Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde konuşan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan sporculara, “Unutmayın bükemediğiniz bileğe saygı göstermek de sporun bir gereğidir. Sakın yendik diye sevinmeyin, yenildik diye de üzülmeyin. Bunların hepsi tanışmak, kaynaşmak ve birlikte geleceğe yol almak için bir vesile.” dedi. Rektör Özcan konuşmasında şunları aktardı:

“Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun böyle bir etkinlik için Bilecik’i ve üniversitemizi tercih etmesinden dolayı son derece bahtiyarız. Biz bunu özellikle arzu ettik. Çünkü spor ne yazık ki günümüzdeki fonksiyonu açısından barış ve kardeşlik vesilesi olması gerekiyor ve barış ve kardeşliğin en önemli değerlerinin tarihte icra edildiği bir bölgedesiniz.

 

‘Bölgenin tarihi, kültürel değerlerini beğenilere sunacağız’

 

Sevgili gençler, burada bulunduğunuz süre içerisinde bir taraftan birbirinizle tanışıp kaynaşmayı yaşarken bir taraftan bileklerinizi ve bedenlerinizi çalıştırırken aynı zamanda ruhlarınızı dinlendirmek için de bol bol imkanınız olacak. Biz üniversitemiz olarak dünya tarihinde gördüğü en büyük medeniyetlerden birini inşa eden bu bölgenin değerleriyle sizleri tanıştırmak, kucaklaştırmak ve bu bölgenin tarihi, kültürel değerleriyle sizlerin beğenisine sunmak için elimizden geleni yapacağız.

 

‘Yendik diye sevinmeyin, yenildik diye üzülmeyin’

 

Bugünlerin çok büyük önemi var. Dün (12 Mart 2013 Salı) İstiklal Marşımızın kabulünün 92inci yıldönümüydü. Ruhlarımız bir kez daha coştu. Çok kıymetli bir spor kulübümüz dünya çapında, Avrupa çapında bir başarıya imza attı. Biz millet olarak bu başarılara hep alışkınız ve bundan sonra da hep yaşamak istiyoruz. Sağlam kafanın sağlam vücutta olduğunu biliyoruz. Hepinize bu organizasyonda başarılar diliyoruz. Unutmayın bükemediğiniz bileğe saygı göstermek de sporun bir gereğidir. Sakın yendik diye sevinmeyin, yenildik diye de üzülmeyin. Bunların hepsi tanışmak, kaynaşmak ve birlikte geleceğe yol almak için bir vesile. Hepinize başarılar diliyorum.”

                Konuşmanın ardından Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi halk oyunları topluluğu erkek ekibi bir gösteri yaptı. Sonrasında ise karşılaşmalar başladı.ZEYNEP KILBAHRİ

 

.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam