Bursa Tarım Fuarı’nda Bilecik Standına Büyük İlgi

Bursa Tarım Fuarı’nda Bilecik Standına Büyük İlgi

Bilecik Ziraat Odası Başkanlığı tarafından organize edilen,  il merkezi, ilçeler ve 48 ayrı köyden 250 çiftçinin katıldığı fuar gezisinde,  çiftçileri tarımsal faaliyetler ve teknolojik gelişimleri yakından görebilme olanağını yakaladılar.

Bölgemizde yetişen ürünlerin, El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğrencilerinin yaptığı eserlerin  sergilendiği İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü standı,  ziyaretçilerine kapılarını açtı. Çiftçilerin üretimleri olan şerbetçiotu, kurutulmuş toz biber, kabak, kavun, karpuz, bamya, nar ve ayva lokumu, Pazaryeri helvası gibi birçok yöresel ürün ve tatların yer aldığı stant ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Yöresel ürünlerin yer aldığı stantta özellikle Bilecik'te yetiştirilen 1 kilo 120 gram ağırlığındaki soğan ve 35 kilo ağırlığındaki kabak vatandaşların  büyük dikkatini çekerken; sunulan  ünlü Pazaryeri helvası, İnhisar nar lokumu ve Osmaneli ayva lokumu ziyaretçilerin en beğendikleri yöresel tatlar arasında oldu.  Bazı vatandaşlar cep telefonları ile stantta hatıra fotoğrafı çektirdi. (İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam