BÜTÇE GÖRÜŞMESİ KONGREYİ GERDİ

BÜTÇE GÖRÜŞMESİ KONGREYİ GERDİ

Halen devam eden kongrede sayman olarak görev yapan Erdoğan Tan’ın hesap raporlarını okuması sırasında ilçe başkanlarından tepki geldi. Başta merkez ilçe başkanı Gültekin Çalışkan olmak üzere Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Esel, görevine yeni başlayan Yenipazar İlçe Başkanı İsmail Kaya, Söğüt İlçe Başkanı İsmet Tunca ve Osmaneli İlçe Başkanı Faik Üstün hesap raporları üzerine söz alarak görüşlerini bildirdi.

 

Genel olarak kendilerine vaat edilen paraların adaletli bir biçimde dağıtılmadığından yakınan ilçe başkanları şu şekilde konuştu:

Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan:

“Genel merkezden gelen bu paraların ilçe ve beldelerimize hakkaniyetle dağıtıldığına inanmıyorum. Özellikle 2014 genel seçimlerinde merkez ilçe başkanlığına bir kuruş dahi aktarılmamıştır. Biz merkez ilçe başkanlığı olarak adaylardan belli bir miktar bağış toplamıştık. Araç alımı için bizden borç aldılar. İlçenin ile borcu olmaz. Hedef Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olmasıydı, milletvekili çıkartmasıydı, belediye başkanı çıkartmasıydı. Diğer ilçe başkanlarımla görüştüm onlar da bu konuda dertliler. Oradan buradan borç alıyorlar.  Biz kongre yapıyoruz, masraf yapıyoruz. Hiç düşünmüyor musunuz biz kongrelerde ne harcadık?Hiç bize sordunuz mu? Ben vicdani olarak sizin kongrenizde vicdani olarak hesap raporlarını aklamayacağım.

Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Esel:

“Biz de geçmiş dönemlerde ilçe kongrelerimizi yaptık. Bugün buraya gelen ilçe başkanlarına kimse nasıl geleceksiniz, aracınız var mı diye sormadı.  Gneel merkezden seçim için gelen paraları il yönetiminin kendi geçmişindeki borçlarını kapatmak için kullandığını burada hepimiz bunu biliyoruz. Bunların da açıklanmasını istiyoruz. Üstü kapalı yapılan ödemelerinde açıklanmasını istiyorum.

Yenipazar İlçe Başkanı İsmail Kaya,

“Çiçeği burnunda yeni bir ilçe başkanıyım. İl başkanımız bizden bir yardım talep etti. Memnuniyetle yerine getirdik. Yeni il başkanımızdan en ksıa zamanda bu parayoı geri iade etmesini istiyoruz, çünkü bilgisayarımız yok.”

Osmaneli İlçe Başkanı Faik Üstün

“2014 yılındsa il yönetiminden tüm dwteği aldık. Çok fazla yüklenmenin bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Tam olarak belirtildiği gibi olmasa da bize bir şekilde para geldi. Bunun haricinde bu işe gönül vermiş kişilerin cebinden tabi ki paralar çıktı. Bunu neski yöneticiler de mevcutlar da bilir.O dönemde bana destek veren il yönetimine teşekkür ediyorum.”

 

Söğüt ilçe başkanı İsmet Tunca

“Arkadaşlar sayfalarca seçim raporu hazırlanmışlarfakat bu rapora seçim harcalamarını çok fazla katmamışlar. İl yönetiminin bazı üyelerini ben ilk defa delege kartının büyük olduğu için tandım. 2014 yerel seçimlerinde bu il yönetimi Söğüt’te aday arayışına girdiğinde bana bir teklifle geldiler. Ben maddi olarak buna hazır olmadığımı defalarca söyledim ve bana hiçbir masraf yaptırmayacaklarını söyleyerek beni adaylığa ikna ettiler. Başta bana szö vereilen rakam 20 bin TL’ydi. Bna 5 bin TL gönderdiler. Daha sonra da bin 500 TL aldım fakat onu da adaylıktan çekileceğimi söyleyerek aldım. Bu çalışmaları kağıda dökmek çok güzel ama yapılanları da görmek lazım.”

İlçe başkanlarının ardında söz alan Tan ise raporu bir kez daha ayrıntılı bir şekilde okuyarak hiç kimsenin boğazından haram lokma geçmediğini vurguladı. Daha sonra söz alan Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise bu tür konuların aile içi meseleler olduğunu, gerekli yerlerde ve gerekli kişilerle bu konuların konuşulmasının daha uygun olacağını ifade etti. Tüzün konuşmasını birlik ve beraberlik mesajları vererek bitirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. kongre –

    tebrik ediyorum tüm kinlerinizi basın önunde kustunuz chp neden iktidara gelemiyo diye soranlara kongreyi izleseydiniz görürdünüz demek geliyo içimden yazık çok yazık

  2. ince ince – Herseyin bedeli var daha dua etsinler hesap raporları onaylandı duruma Tüzün müdahele etmeseydi bu rapor aklanmayabilirdi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam