’’BÜTÜN BİRİMLERİMİZLE BİRLİKTE KURBAN BAYRAMINA HAZIRIZ’’

’’BÜTÜN BİRİMLERİMİZLE BİRLİKTE KURBAN BAYRAMINA HAZIRIZ’’

Şehir genelinde yapımı devam eden çalışmalar ile önümüzdeki süreçte gerçekleştirilecek olan vizyon projeler hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, Kurban Bayramı hazırlıkları hakkında şunları söyledi:

''Kurbanlık hayvanların satış işlemlerinin yapılacağı alanda çalışmalarımız sürüyor. Bilecik Belediyesi olarak vatandaşlarımızın buradan en iyi şekilde hizmet almaları amacıyla yapılması gereken tüm çalışmaları yerine getirdik. Öyle sanıyorum ki hayvan sahipleri, bu hafta Pazartesi gününden itibaren alana hayvanlarını getirecekler. Bayram dolayısıyla Kapalı Pazar alanımız da vatandaşlarımız ve esnafımızın hizmetinde olacak.'' dedi.

"VETERİNER İŞLERİ İLE ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ  ÇALIŞANLARIMIZ KURBAN PAZARINDA VATANDAŞLARIMIZA YARDIMCI OLACAKLAR"

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin kurban pazarında görev alarak, vatandaşlarımıza yardımcı olacağını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Selim Yağcı, şöyle devam etti:

''Kurban yeri olarak, önceleri Pazar pazarının kurulduğu alanda açıyorduk. Ancak burada birtakım sıkıntılar oluşabiliyordu. Bilecik Belediyesi olarak bu yıl TOKİ Mahallesi'nin bulunduğu alanda kurbanlık hayvan satış alanını oluşturduk. Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri ile Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler burada görev alarak vatandaşlarımıza yardımcı olacaklardır. Yine aynı şekilde Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından hayvan pazarında yapılması gereken tüm test ve sağlık kontrollerini yerine getirecek.

"BİLECİK BELEDİYESİ MEZBAHASI İŞLETMECİ ARACILIĞIYLA HEMŞERİLERİMİZE HİZMET VERECEK"

Basın mensuplarının mezbaha hakkındaki sorusunu da cevaplandıran Belediye Başkanı Selim Yağcı, ''Bu yıl mezbahamız kullanıma açık. Vatandaşlarımız buradan hizmeti alabilecek. Burayı bir işletmeci aracılığıyla vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Rutin şekilde belirlenen ve komisyon kararı doğrultusunda belirlenen bir fiyatta kesimler ve diğer hizmetler yerine getirilecek. Bilecik Belediyesi olarak gerek kesim alanında gerek diğer bölgelerdeki çalışmalarda yer alacağız. Yine temizlik hizmeti anlamında o gün gerekli tedbirleri alacağız ve bu anlamda yapılması gereken temizlik çalışmalarını yerine getireceğiz. Böylece oluşabilecek nahoş görüntülerin önüne geçeceğiz.'' şeklinde konuştu.

"MEZARLIKLARIMIZDAKİ ÇALIŞMALARIMIZ İLE VATANDAŞLARIMIZ ZİYARETLERİNİ ÇOK RAHAT BİR ŞEKİLDE YAPACAK"

Bilecik Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından mezarlıklardaki çalışmaların devam ettiğini dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, ''Bayram dolayısıyla mezarlıklarımızdaki asfalt çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Böylece buraya gelecek vatandaşlarımız daha rahat ve kolay bir şekilde bu ziyaretlerini yerine getirmiş olacak. Aynı şekilde mezarlıklarımızdaki ot ve diğer alanlardaki temizliklerimiz de rutin olarak devam ediyor ve vatandaşlarımız çok kolay ve rahat bir şekilde mezarlıklarımızı ziyaret edebileceklerdir. Yine bayramın arefe günü ve ilk günü mezarlıkları ziyaret etmek isteyen hemşerilerimiz için belediyemiz tarafından ulaşım hizmeti verilecek. Bilecik Belediyesi olarak mezarlıklarımızda yıllardır sürdürdüğümüz güzel geleneklerimizi yine yerine getireceğiz. Örneğin, bayram boyunca mezarlıklarımızda Kur-an'ı Kerim okunacak ve ekiplerimiz orada bulunacak. Ziyarete gelen hemşerilerimizi çiçekler ve ikramlar ile karşılayacağız.'' şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam