BÜTÜN ÖĞRENCİ KULÜPLERİ KAPATILDI

BÜTÜN ÖĞRENCİ KULÜPLERİ KAPATILDI

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Öğrenci kulüpleri yönergesinde değişiklik yapıldığını açıkladı. Yapılan açıklamada Öğrenci Kulüpleri Yönergesi’nin Üniversite Senatosu’nun 21.10.2016 tarihli kararı ile değiştirildiği ifade edildi. Yeni yönerge uyarınca yürürlükte bulunan tüm öğrenci kulüpleri feshedilirken var olan öğrenci kulübünü yeniden aktifleştirmek isteyen veya yeni kulüp kurmak isteyen öğrencilerin yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Konuya ilişkin Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  “Üniversitemiz Öğrenci Kulüpleri Yönergesi, Üniversitemiz Senatosu’nun 21.10.2016 tarihli kararı ile değiştirilmiş olup, yeni yönerge uyarınca yürürlükte bulunan tüm öğrenci kulüplerimiz feshedilmiştir. Var olan öğrenci kulübünü yeniden aktifleştirmek isteyen veya yeni kulüp kurmak isteyen öğrencilerimiz için örnek şablon ve gerekli evraklar ekte sunulmuştur.

Yeni Yönerge uyarınca, kulüp kurma başvuruları, kulüp akademik danışmanları tarafından, ekte bulunan tüzük ve kulüp kurma talep dilekçesi ile birlikte, EBYS üzerinden, bir dilekçe ile yazılı olarak, Dekanlık/Müdürlük kanalıyla, doğrudan Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına yapılacak olup, başvurular Öğrenci Kulüpleri Koordinasyon Kurulu tarafından değerlendirileceği belirtildi.

Kurulacak olan tüm kulüplerin faaliyetleri, ekte bulunan yeni yönergeye uygun şekilde devam ettirilecek ve yönerge hükümlerine uymadığı tespit edilen kulüpler hakkında kapatma işlemi uygulanacaktır.

Konu ile ilgili akademik danışmanların başvuruları, EBYS üzerinden sağlanacaktır.”

Var olan öğrenci kulübünü yeniden aktifleştirmek isteyen veya yeni kulüp kurmak isteyen öğrenciler http://sks.bilecik.edu.tr/IcerikDetay.aspx?No=370 web adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam