“BÜTÜN PROTOKOLÜ DAVET EDECEĞİZ”

“BÜTÜN PROTOKOLÜ DAVET EDECEĞİZ”

Tosun konuşmasında Amatör Spor Kulüplerinin sorunları olduğunu bildiklerini, çözümü noktasında gerekli girişimlerin yapıldığını belirtti. Başkan Tosun bu tür toplantıların en sonuncusunu Bilecik Merkezde yapacaklarını ve ilin Milletvekilleri dahil tüm protokol üyelerini davet edeceklerini kaydetti. Tosun şunları ifade etti: 

“Amacımız gittiğimiz ilçedeki ufak tefek sorunları çözmek”

“Bu yaptığımız istişare toplantılarının sonuncusunu Bilecik’te gerçekleştireceğiz nasip olursa. Bilecik’te yapacağımız en son toplantı gerek Vali bey gerek vekillerimizi bütün protokolü davet edeceğiz, daha geniş kapsamlı yapacağız. Tabi o arada biz bir rapor hazırlayacağız. Bu raporu vekillerimize, valimize, gerekli yerlere sunacağız inşallah. Biz gittiğimiz ilçede hocamız çıktı kapalı spor salonuyla ilgili çatı akıyor, ısınma sorunumuz var dedi, müdürümüz not alıyor. Bizim buradaki 1. derecede amacımız gittiğimiz ilçedeki ufak tefek sorunları çözmek. Diğer sorunlar için de sizin bahsettiğiniz gibi en son toplantı dediğim gibi Bilecik’te yapacağız ASKF olarak. O toplantıya başta Valimizi, seçilmiş iki tane Vekilimizi, ilimizin Sağlık Müdürü, Gençlik Hizmetleri Müdürü zaten içimizde. Yani bütün sporla ilgili daire müdürlerini de davet edeceğiz, onlara o akşam hepimizin de imzası olduğu raporu kısa öz, ana maddelerle Bilecik’te sporla ilgili sorunlarımız neler? Böyle çok sayfalarca değil. 3-5 madde şeyi sizlere de bütün kulüp Başkanlarına da imzalatarak vekillerimize, valimize gerekli birimlere sunacağız. Daha evvel ambulans işini çözemedik. Bu bizimle de ilgili değil. Bu bütün Türkiye’yi ilgilendiren bir konu. Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasındaki çözülmesi gereken bir olay.

“Siz zannetmeyin ki hiçbir şey yapılmıyor”

Vekillerimiz mazbatalarını aldılar, kayıtlarını yaptırdılar. Önümüzdeki günlerde hükümet de kurulur, ondan sonra oturur hep beraber ne yapacaksak karar veririz. Siz zannetmeyin ki hiçbir şey yapılmıyor. Mesela önümüzdeki günlerde Gençlik Hizmetlerinde paramız çıktı. Bu sene ciddi bir şekilde forma falan diyorduk, formalar kalitesiz geliyordu. Bu sene değiştirdik, bu sene çok kaliteli ayakkabı vereceğiz İl Özel İdare bütçesinden. Ben burada tekrar her gittiğimiz ilçede de söylüyorum, burada Turgay hocamızdan da tekrar rica ediyorum. Şu anda bütçe görüşmeleri başladı. Özellikle bizim Amatör Spor Kulüplerine yapılacak yardım bütçesinin ben buraya gelmeden önce Serkan Başkanla da görüştüm, ilçelerimizdeki İl Genel Meclisi Üyeleri burada Amatör Spor Kulüplerine arttırılan yardım şu anda 45-46 bin civarında. Zaten 33 tane kulübümüz var. Bin küsür düşecek kulüp başına. Biz bu rakamı İl Genel Meclisi üyelerimizle konuşarak, tartışarak 100 binlere – 150 binlere İl Özel İdare bütçesinden bunlar çok büyük rakamlar değil. Gittiğimiz bütün ilçelerde Belediye ve İl Genel Meclisi Üyelerimizi davet ediyorlar. Kaymakam beyler geliyorlar. Bu bütçeyi biraz destekleyebilirsek. Çünkü bu sefer kalitesiz malzeme alıyorlar. Ben tekrar teşekkür ediyorum Başkana. Tekrar o konunun arkasındayız.”

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam