• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Büyük Önder Atatürk’ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk’ü anıyoruz

 

Bozüyük'te, Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlaylan tören, iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. 
     Daha sonra, Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından Halk Eğitim Merkezi'nde hazırlanan anma etkinliğine geçildi. 
     Okul Müdürü Sabri Erdoğdu, etkinlikte, yaşamını milletine adayan, bir imparatorluğun küllerinden yepyeni ve güçlü bir devlet meydana getiren eşsiz lider, mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutan ve dahi olan Atatürk'ün, ender insanlardan birisi olduğunu bildirdi. 
     Atatürk'ün hem milli mücadelede hem de Cumhuriyet'in inşası sürecinde daima ileriye baktığını ve ileriye yürüdüğünü belirten Erdoğdu, ''Atatürk'ün gösterdiği yolda ilerleyebilmek, yani çağdaş medeniyeti yakalayıp aşabilmek, kendimizi demokratik toplum bilinci, ilmi ve teknolojik dönüşümlere göre yenileyebilmek, tahlil ve yaklaşımlarımızı klişelerden arınmış açık bir zihinle yapabilmek, mücadelemizi Mustafa Kemal'in irade gücü, azmi, bağımsızlık aşkı, cesareti, disiplini ve kararlılığıyla gerçekleştirebilmekle mümkündür'' dedi. 
     Etkinlik, öğrenciler tarafından oratoryo gösterisi sunulması ve ''Atatürk'' konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. 
     Tören ve anma etkinliğine, Bozüyük Kaymakamı Oktay Kaya, Garnizon Komutanı Bakım Yüzbaşı Alper Koç, Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Toğay Akdemir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Can, İlçe Emniyet Müdürü Ümit Okumuş, daire amirleri, askeri erkan, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 
     
     -Gölpazarı- 
     
     Gölpazarı Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu, saat 09.05'te siren seslerinin çalınmasıyla saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 
     Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen anma etkinliğinde konuşan Güner Orbay Sağlık Meslek Lisesi Tarih Öğretmeni Alkım Uygunlar, Atatürk'ün sadece bir devlet adamı olmadığını, aynı zamanda dahi ve cesur bir kumandan, devlet sistemi, dil ve tarih gibi konular üzerinde önemli düşünceleri ve bu alanlarda uygulamaları olan büyük bir fikir adamı olduğunu söyledi. 
     Etkinlik, şiirler okunması, Atatürk'ün sevdiği türküler eşliğinde zeybek oyunu, oratoryo ve sinevizyon gösterisiyle sona erdi. 
     Tören ve anma etkinliğine, Gölpazarı Kaymakamı Ömer Şahin, Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Gökhan İnan, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
     
     -Osmaneli- 
     
     Osmaneli'de, Atatürk Anıtı'na çelenk sunan Kaymakam Ali Ada ve beraberindekiler, iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı okudu. 
     Belediye Sosyal Tesisleri'nde, Atatürk Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan anma etkinliğine, Kaymakam Ada, Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş Merdan Akbulut, Belediye Başkanı Mehmet Isıkan, Cumhuriyet Savcısı Volkan Altun, İlçe Emniyet Müdürü Hicri Görgün, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. 
     Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ahmet Gürbüz'ün, günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından şiirler okundu, Atatürk'ün sevdiği türküler seslendirildi. 
     Etkinlik, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. 
     
     -Pazaryeri- 
     
     Pazaryeri'nde, Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. 
     Pazaryeri Ortaokulu'ndaki anma etkinliğine, Kaymakam Vekili Mustafa Demir, Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş İsmail Erdin, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
     Okul Müdürü Seyfettin Yıldız'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler tarafından hazırlanan, Atatürk'ün hayatını konu alan oratoryo gösterisi sunuldu. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam