BÜYÜKBAŞ 180 TL, KÜÇÜKBAŞ 50 TL

BÜYÜKBAŞ 180 TL, KÜÇÜKBAŞ 50 TL

 

Bilecik’te 2018 yılında kurban kesimi ve Kurban Bayramına ilişkin hazırlıklar kapsamında alınan kararlar kamuoyuna paylaşıldı.

Kurban Hizmetleri Komisyonu üyelerinin katılımı ile düzenlenen toplantıda ilimizde Kurban Bayramı ve kurban kesimleri ile ilgili yapılan hazırlıklar ele alındı.

Gerçekleştirilen toplantıda; Kurban kesmek isteyen vatandaşlarımızın kurbanlarını sağlık şartlarına uygun, mülkiyeti kendilerine ait mekanlarda çevre kirliliğine ve hijyene dikkat çekerek usulüne uygun şekilde kesmeleri gerektiği belirtildi.

Buna göre kurban satışlarının Osmangazi Mahallesi Mahalle Konağı altında bulunan alanda yapılırken, kesimlerin de İstasyon Mahallesinde bulunan Bilecik Belediyesi Et Kesim Tesisinde yapılacağı kararlaştırıldı.

2018 yılı kurban hizmetlerinin yürütülmesine dair resmi gazetede yayımlanan tebliğ ve Bilecik Valiliği Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan karar doğrultusunda Belediye Başkanlığınca belirlenen kurban kesim yerleri dışında toplu olarak Kurban kesimi yapacak mezbahahe ve benzeri toplu kesim yerleri sahiplerinin, kesim yapabilmeleri için belirlenen yasal mevzuat gereği kurban hizmetleri komisyonundan izin ve yetki almaları gerektiği belirtildi.

Büyük baş hayvanlar için kesim ücreti 180 TL, küçükbaş hayvan için 50 TL olarak belirlendiği kaydedildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam