ÇAD ENCEMİNE ÜNİVERSİTESİNDEN REKTÖR TAŞ’A ZİYARET

ÇAD ENCEMİNE ÜNİVERSİTESİNDEN REKTÖR TAŞ’A ZİYARET

Çad Encemine Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahamat Barka, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü (BŞEÜ) Prof. Dr. İbrahim Taş’ı ziyaret etti.

Rektör Taş, Çad Encemine Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Barka Türkiye Çad Büyükelçiliği Başkatibi Gamaleddin Adam ve Türkiye Çad Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Atteib Zakaria ile beraberindeki heyeti kabulünde, iki ülke arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleriyle başlayan yakın ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Ziyarette, son dönemde iki ülke arasında gelişen ilişkilerin bir devamı olarak yüksek öğretim alanında kurulabilecek işbirliklerinin görüşüldüğünü bildiren Taş, “Üniversitemizle Çad Encemine Üniversitesi arasında bir protokol imzalanmasıyla gelecek yıl Çad’da BŞEÜ Yabancı Öğrenci Seçme Sınavının (BİL-YÖS) yapılmasına karar verildi. Üniversitemizde de okuma hakkı kazanan öğrencilere TÖMER’de bir yıllık Türkçe hazırlık eğitimi verilecek. Öğrenciler hazırlık sınıfının ardından kazandıkları lisans programlarına eğitimlerine başlayacaklar.” diye konuştu.

Rektör Taş, Barka’ya ziyaret anısına üniversitenin anı tabağını hediye etti. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam