“Çanakkale Savaşı Düşmanlığı Kardeşliğe Döndüren Bir Savaştır”

“Çanakkale Savaşı Düşmanlığı Kardeşliğe Döndüren Bir Savaştır”

Çanakkale Zaferinin, yiğidin harman olup gönülden çarpıştığı ve sabahtan Allah’ı arzu edip akşamına kavuştuğu bir zafer olarak değerlendiren Başkan Selim Yağcı, mesajında şunları kaydetti:

''Tarihimize altın harflerle yazılan zaferler vardır, komutanlar, yiğitler vardır. İşte Çanakkale Zaferi böyle büyük bir zaferdir ve burada cenk eden komutanlar, yiğitler öyle büyüktürler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Çanakkale Zaferi Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir, Emin olmalısınız ki Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur" ifadesinde de belirtildiği gibi; Milletimiz tarih boyunca sahip olduğu bu yüksek ruhu önce Çanakkale'de, sonra da Milli Mücadele döneminde ortaya koymuş ve bu toprakları sonsuza kadar bize vatan yapmıştır. Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için şahlanan bir milletin, bağımsızlık ve egemenlik aşkının heyecan ve ibret verici destanıdır. Çanakkale Savaşı, öyle bir mücadeledir ki, kızıştıkça kızgınlığı dindiren, düşmanlığı kardeşliğe döndüren bir savaştır. Ayrıca, neresinden bakarsak bakalım, Çanakkale bizim için bir dönüm noktasıdır. Bu nedenle de oradan gelen mesajları bağlamından koparmadan gençlerimizin yüreklerine, gönüllerine, en önemlisi de bilinçlerine özenle ekmeliyiz''

 

''ÇANAKKALE TURLARI İLE ÇANAKKALE RUHUNU ANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ''

 

Başkan Selim Yağcı, Çanakkale ruhunun, insanımızda yaşatılması ve gelecek nesillere aktarımı noktasında kendilerini de sorumlu gördüklerini belirtti. Kuruluş ve Kurtuluş'un şehri Bilecik ile Çanakkale'nin düşman ile mücadelede birçok ortak yönü olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Selim Yağcı, ''Bilecik Belediyesi olarak vatandaşlarımızın tarihi yerleri görmek ve bilgi sahibi olmak gereğini düşünerek ve bu sorumlulukla ile her yıl binlerce vatandaşımızın Çanakkale'yi ziyaret ederek, atalarımızın hangi şartlarda bu ülke topraklarını kazandıklarını ve bu güzel toprakları bizlere ne şekilde miras bıraktıklarını görmek ve anlamak imkânını sunuyoruz. Bu düşüncelerle, Büyük Atatürk'ün mukaddes vatanımızın birliği ve bütünlüğünü perçinlediği ve dünyaya kabul ettirdiği bu çok anlamlı Zaferin yıldönümünde, büyük Türk milletinin varlığı ve bağımsızlığı için başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi de şükranla bir kez daha anıyor, Çanakkale Zaferinin 99. yıldönümünü kutluyorum.'' dedi. (Bilecik Belediyesi)

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam