Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Bilecik’e Geliyor

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Bilecik’e Geliyor

Çanakkale’de zaferinin, görüntülü olarak anlatıldığı ve savaş alanında yer alan objelerin sergilendiği Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, 7 Ocak’ta Bileciklilerle buluşuyor.

Özellikle salgın döneminde çocukların daha keyifli ve verimli zaman geçirmesi ve Çanakkale savaşındaki kahramanlıklarının vatandaşlarla buluşmasını hedefleyen bu gezici müze Bilecik’te bir gün kalacak.

Salgınla mücadelede belirlenen kurallar çerçevesinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte ziyaretçiler müzede, resimler ve fotoğraflar gibi çeşitli görsel materyal ve videoları izlemenin yanı sıra, Çanakkale cephesinden kalan çeşitli savaş objelerini de görme fırsatı bulacak.

Mobil Müze, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı’nın tarihi, kültürel ve manevi değerleri ile doğal dokusunun korunması, yaşatılması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması amaçlanıyor.

Perşembe günü gün boyu açacak Atatürk Parkı’nda olacak Çanakkale Mobil Müzesi’ni, salgın kısıtlamaları nedeniyle, çocuklar 13:00 ile 16:00 saatleri arasında ziyaret edebilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam