ÇARŞI MERKEZİ TRAFİĞE KAPATILIYOR

ÇARŞI MERKEZİ TRAFİĞE KAPATILIYOR

Bilecik Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantılarının 1. oturumu Belediye Başkanı Semih Şahin’in başkanlığında gerçekleşti.
Gerçekleştirilen toplantıda gündemin 6. maddesinde yer alan “ilimiz merkez Gazipaşa ve İstiklal Mahallelerindeki bazı sokakların zorunlu haller dışında araç trafiğine kapatılarak yaya ve motorsuz araç erişimine açık hale getirilerek can ve mal güvenliği açısından daha güvenli hale getirilmesi” konusu görüşüldü.
Gündem maddesinin görüşülmesiyle, Tevfikbey ve Şerifpaşa Caddelerinin yanı sıra; Şafak Sokak, Ahmetbey Sokak, Santral Sokak, Terzihane Sokak, Kasaplar Sokak, Saraç Sokak ve Kuyumcular Sokağın trafiğe kapatılması amacıyla çalışmalar yürütüldüğü öğrenildi.
Çarşı merkezinde gün içinde yaklaşık 250 aracın park halinde olduğunu ve yoğunluk oluşturduğunu vurgulayan Başkan Şahin, Bilecikli vatandaşların yakın mesafelere bile vatandaşların araçları ile ulaşım sağladıklarını, biraz yürümeye alışılması gerektiğini söyledi.
Söz konusu gündem maddesinde yer alan cadde ve sokakların trafiğe kapatılması konusu, üzerinde çalışma yapılması amacıyla oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam