“CEFAKÂR VE FEDAKÂR HANIMEFENDİLERİN DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

“CEFAKÂR VE FEDAKÂR HANIMEFENDİLERİN DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

Başkan Selim Yağcı mesajında, toplumların her alanda gelişmesi ile kadına verilen değer arasında büyük bir yakınlık bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Şanlı tarihimize baktığımızda ismini tarihe altın harflerle yazdığımız öyle büyük kadın neferler olmuştur ki, günümüze ışık tutmuş ve günümüz kadınları da bu yolda kendilerine bırakılan bu ışığı benimseyerek yaşantılarına yön vermişlerdir. Türk kadınının kurulan ilk Türk devletinden bu yana devletin kuruluşunda ve yönetiminde daima erkeğin yanında yer aldığını ve buna paralel olarak gereken saygınlığı gördüğünü unutmamak gerekir. Türk Kadını Cumhuriyetimizin kurulması ile birlikte Toplumsal hayattaki yerini ve konumunu da çok iyi belirlemiştir. Kadınlarımız Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk sayesinde medeni ve siyasi,  seçme ve seçilme hakkına dakavuşmuştur. Bu tarihlerde göstermektedir ki; Türk toplumu kendini medeni sayan birçok dünya ülkesinden önce, kadına hukuksal, siyasal, toplumsal ve ekonomik haklarını kendiliğinden yasal olarak tanımış ve onu yüce bir değer olarak kabul etmiştir.''

 

“HANIMLARIMIZA DEĞER KATAN PROJELER İLE ONLARIN YANINDAYIZ”

 

Bilecik Belediyesi olarak sadece söz ile değil gerçekleştirdikleri projeler ile kadınlarımıza değer verdiklerini kaydeden Başkan Selim Yağcı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

''Bilecik Belediyesi olarak, çok değer verdiğimiz kadınlarımız için gerçekleştirdiğimiz birbirinden güzel eserler, bu değerin ispatıdır. Bizler çalışmalarımız ve projelerimizde kadınlarımızın fikir ve önerilerini her zaman başımızın tacı olarak değerlendiririz. Bu anlamda ilimizde bulunan bütün mahallelerimizdeki kadınlarımızı, düzenlediğimiz; ''Komşularımla Buluşuyorum'' etkinliğinde bir araya getirerek, belediye olarak fikir ve önerilerini aldık ve almaya devam edeceğiz. Şu ana kadar yaptığımız ''Mahalle Konakları'', ''Osmanlı El Sanatları Merkezimiz'', ''Ana Çocuk Yaşam Merkezi'' ve ''Kadın Konukevi'' gibi güzel ve birbirinde değerli hizmeti, kadınlarımıza değer verdiğimiz için gerçekleştirdik ve bunun haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Bununla birlikte 16 dev projemiz arasında bulunan ''Sultaneli Çarşısı'' projemiz ile de kadınlarımız, yaptıkları el emeği göz nuru eserlerin satışını yaparak, aile bütçelerine katkı sağlayacaklar.

Kadınlarımız için yaptığımız ve yapacağımız güzel eserleri hemşehrilerimize sunmanın verdiği mutluluk ve memnuniyet duygularıyla, bizlere her alanda rehber olan, yaşantımız boyunca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen fedakar analarımızın, ablalarımızın, genç kardeşlerimizin Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.” (Bilecik Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç