ÇERKEŞLİ GÖLETİ DSİ’YE DEVREDİLDİ

ÇERKEŞLİ GÖLETİ DSİ’YE DEVREDİLDİ

Birleşimin ilk maddesinde Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü’nün “Bilecik Osmaneli Çerkeşli sulama göletinin uygun görülmesi halinde bedelsiz Devlet Su İşleri’ne devri kararının alınması” talebinin görüşüldü.

Konuyla ilgili İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Tümer Aksulu meclis üyelerine bilgi verdi. MHP Osmaneli İl Genel Meclisi Üyesi Orhan Uğur konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak gereğinin biran önce yapılmasını istediklerini ifade etti.

Ak Partili meclis üyeleri Ertuğrul Torun ve Ali Şenel de konu hakkında görüşlerini bildirdiler. Son olarak MHP Yenipazar İl Genel Meclisi Üyesi Osman Varolu adı geçen Çerkeşli Suluma göletinin aynı zamanda İznik’in köylerine de hitap ettiğini belirterek DSİ’ye devir edilmesinde yarar olacağını sözlerine ekledi. Oylamaya sunulan madde oy birliğiyle kabul edildi.

 

Bayırköy’e Kapalı Spor Salonu Yapılacak

Gündemin ikinci maddesinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Bayırköy Beldesi 2 Pafta 3289 nolu parselde kayıtlı bulunan mülkiyeti Bayırköy Belediye Başkanlığına ait taşınmazın Milli Eğitim Bakanlığı hizmetlerinde kullanılmak üzere (Bayırköy) ilkokulu/ortaoklu kapalı spor salonu yapılması) idare adına bedelsiz ve süresiz olarak devir alınması talebi görüşüldü. Konuyla ilgili İl Özel İdaresi Emlak ve İstimlak Müdürü Ayhan Öztürk meclis üyelerine bilgi verdi. Oylanan madde oy birliğiyle kabul edildi.

 

İl Özel İdaresinin makine ve ekipmanlarına zam yapıldı

Birleşimin bir diğer maddesinde Plan ve Bütçe Komisyonu’nun  “makine ve ekipmanların 01.01.2015 tarihinden itibaren ekli tabloda gösterilen birim fiyatları ile kiraya verilebilmesi talebi hakkında komisyondan gelen raporu” görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ertuğrul Torun konu hakkında üyeleri bilgilendirdi. Oylanan bu madde de oy birliğiyle kabul edildi.

 

Bozüyük Halk Kütüphanesine 295.000,00 TL aktarıldı

Gündemin son maddesinde Plan ve Bütçe Komisyonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ilgili yazısı ile Bakanlık onayına istinaden Bozüyük ilçe Halk Kütüphanesi binasının güçlendirme ve onarımı için gönderilen 295.000,00 TL ödeneğin, Bozüyük İlçe Halk Kütüphanesi büro mobilyası, makine teçhizat ve tefriş alımlarında kullanılmak üzere plan proje ve yatırım işleri müdürlüğü bütçesinde bulunan 295.000,00 TL’nin Destek Hizmetleri Müdürlüğü bütçesinin ilgili tertibine aktarılması talebi hakkında komisyondan gelen raporun görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ertuğrul Torun konu hakkında üyeleri bilgilendirdi. Oylamaya sunulan bu madde de oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantı bir dahaki birleşimde görüşülmek üzere sona erdi.

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam