ÇETİN KAYA’YA DESTEK YAĞDI

ÇETİN KAYA’YA DESTEK YAĞDI

Bilecik Haziran ayı Belediye Meclisi’nde çıkan gerginlikte, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses’in, Ak Parti Grup Sözcüsü Çetin Kaya itafen söylemiş olduğu “Elin Sinoplusu gelmiş burada ahkam kesiyor” sözü Bilecik gündeminde tepki topladı.

Konuya tepki gösteren İl Genel Meclis Üyesi Zeki Kayadelen ve Eğitim Bir-Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz, Çetin Kaya’ya destek olmak amacıyla sosyal medya hesapları üzerinden mesaj yayımladılar.

“Gönlümüz kalbimiz seninle sizinle kardeşim”

İl Genel Meclis Üyesi Zeki Kayadelen yayımladığı mesajında; “Aynı şehirde yaşamaktan onur ve gurur duyduğum çok kıymetli Sinoplu kardeşlerimizin dernek başkanlığı görevini yürüten uzun yıllardır dava arkadaşım olan Ak Parti Bilecik belediye meclisi üyemiz Çetin KAYA kardeşim; bu şehir seninle ve senin gibi güzel kardeşlerimizle birlikte güzel kardeşim. İyiki varsın iyiki varsınız kardeşim. Şehrimize kattığınız sosyal kültürel ekonomik ve siyasi bütün katkılarınız için teşekkür ederiz kardeşim. Gönlümüz kalbimiz seninle sizinle kardeşim” ifadelerinde bulundu.

“Güvendiğiniz İstanbullular ‘YEL’ gibi dönecek, ‘EL’ dediğiniz Has Bilecik’lilerle kalacaksınız”

Eğitim Bir-Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz ise “Bilecik’in Sinop’lusuna tahammül edemeyenler, Bilecik’in yağmurunda ıslanmamak için özel şemsiyecilerle gezip (belediye personeli) Belediyeyi İstanbul’lulara teslim edip onların emrine amade olmuşlar.. Güvendiğiniz İstanbullular ‘YEL’ gibi dönecek İstanbul’a ama siz ‘EL’ dediğiniz Sinoplularla,Erzurumlularla, Karadenizlilerle, Trakyalılar la, Eskişehirli lerle, Has Bilecik’lilerle kalacaksınız bu memlekette.. Bugün Sinoplu, Erzurumlu, Eskişehirli,Trakya Göçmeni diyerek Bilecik’te yaşayanları ayrıştıranlar yarın Gölpazarılı, Sarmaşıklı, Yeniköylü hatta ve hatta Cumalı Köylü diyerek iş yaparlar.. Bilecik’i kamplaştırıcı, insanları ötekileştirici ayrıştırıcı bu tavrı kınıyorum…Aynı zamanda Bilecik Sivil Dayanışma Platformumuzda Bilecik Sinoplular Dernek Başkanı sıfatıyla yol arkadaşlığı yaptığımız Çetin Kaya başkanımıza şehrimize kattığı ekonomik ve sosyal değerden dolayı teşekkür ediyorum…Bu şehir sizinle güzel Çetin Kaya Başkanım” ifadelerinde bulundu.

Diğer yandan Bilecik Halkı tarafından da sosyal medya üzerinden “Hepimiz Sinop’luyuz” başlığı altında paylaşımlar yapılarak Çetin Kaya’ya destek verildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam