Cevahir Caddesi Ezan Sesine Kavuştu

Cevahir Caddesi Ezan Sesine Kavuştu

Mahalle sakinlerinin Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya konuyu aktarması üzerine Başkan Yağcı hemen konuyla ilgilenerek sorunu giderdi.

Cadde üzerine iki cihaz yerleştirildi ve mahalle sakinleri ezan sesine kavuşturuldu. Mahalleli ezan sesine kavuşmalarına vesile olan Başkan Yağcı’ya teşekkür ettiler.

Mahalleli, “Biz uzun zamandır evlerimizde ezan sesi duyamıyorduk. Yakınımızda cami olmasına rağmen binaların çokluğundan dolayı ses bize kadar ulaşmıyordu. Daha önce bu konuda çok sıkıntı yaşanmasa da Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ortaya sorun çıktı. Ramazan ayında ezan sesini duyamadan oruç açmak bizler için çok üzücüydü. İnsan Ramazan ayının getirdiği manevi ortamda ezan sesini de duymak istiyor. Saatlerimize bakarak ya da çeşitli yollarla ezanın okunduğunu anlayabiliyorduk ama ezan sesini duymak ayrı bir duygu veriyor. Çağrımıza kulak vererek ricamızı geri çevirmeyen Bilecik Belediye Başkanımız Selim Yağcı’ya çok teşekkür ederiz. Sayesinde Ramazan ayında ezan sesini duyabiliyoruz. Allah kendisinden razı olsun.” diye konuştu. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç