ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 7 GÜN 24 SAAT ÇALIŞIYOR

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 7 GÜN 24 SAAT ÇALIŞIYOR

 

Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün bünyesinde 7 tane şube müdürlüğü bulunuyor. Bu şube müdürlüklerinden biri de Yapı Malzemeleri ve Yapı Denetimi Şube Müdürlüğü, söz konusu müdürlük Bilecik’te üretimi yapılan ve satılan yapı malzemelerine yönelik denetimler yapıyor.

Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oktay Özker, yapı malzemeleri üreticilerinin, piyasaya güvenli ürün arz etmelerini sağlamak amacıyla müdürlüklerinin denetimlerini sıkılaştırdığını belirtti.  Yapı malzemelerinin piyasaya arzı ve dağıtımı aşamasında veya piyasada iken üretiminin teknik şartnamelere uygun olarak üretilip üretilmediğinin tespit edilmesi amacıyla devam eden denetimlerde, tüketicinin güvenli ürün kullanmasının amaçlandığı kaydedildi.

Özker, Bilecik’te üretimi gerçekleştirilen yapı malzemeleri, ürünün piyasaya arzı ve dağıtımı aşamasında veya ürünün piyasadayken ilgili teknik düzenlemeye uygun olarak üretilip üretilmediğinin, güvenli olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla Piyasa Gözetimi ve Denetimi (PGD) faaliyetleri yapıldığını aktardı.

Denetimler, PGD denetçi belgesi bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oktay Özker ve müdürlük teknik elemanları tarafından aksamadan sürdürülüyor. Bu denetimlerde ürünlerin teknik şartnameye uygunluğu kontrol edilerek tüketicinin korunması hedefleniyor.

Bakanlığın İl Müdürlüğü’ne vermiş olduğu talimat ile 2012 yılında mermer, hazır beton, çimento, seramik ve PVC kapı ve pencere sistemleri gibi ürünlerin belirli bir takvime göre PGD denetimlerinin yapılması planlanıyor. Şimdiye kadar mermer, çimento, hazır beton ve seramik üreticilerinin üretim mahallerine gidilerek yerinde denetim yapılarak gerekli durumlarda numuneler alınarak test edildi.

            İlerleyen zamanlarda diğer ürünlerin ve daha önce denetimi yapılmış ürünlerin 2. ve 3. denetimleri yapılacak. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü her zaman Bilecik halkının ve sanayicisinin yanında yer alarak, Bilecik halkına ve tüm tüketicilere sağlıklı ve güvenilir ürün arz edilmesi için 7 gün 24 saat çalışıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam