CHP 97. YILINI KUTLADI

CHP 97. YILINI KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 97. Kuruluş Yıl Dönümünü, Bilecik’te düzenlenen törenle kutladı.

Cumhuriyet meydanındaki kutlama Atatürk Heykeline çelenk sunma ile başladı. 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleşen program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.

Programda konuşan CHP İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, 4 eylül 1919’da Sivas Kongresinde temeli atılan, 9 Eylül 1923’te kurulan Cumhuriyet Halk Partisinin mirasçıları olarak Ata’nın huzurunda olduklarını söyledi.

Yaşar, şöyle devam etti:

”Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97. Kuruluş yıl dönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile 2. Yüzyıla Çağrı beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarımıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”

Etkinliğe CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkanı Semih Şahin, Bozüyük Belediye Başkanı M.Talat Bakkalcıoğlu, Merkez İlçe ve diğer İlçe Başkanları, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri ile partililer katıldı.

Pandemi nedeniyle sosyal mesafe ve maske kurallarının uyulduğu program, toplu aile fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam