Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
CHP ADAY TANITIMINA DEVAM EDİYOR
Sosyal Medyada Paylaş
30 Aralık 2013
admin

CHP ADAY TANITIMINA DEVAM EDİYOR

Bozüyük’ün ardından Vezirhan ve Bayırköy’e çıkarma yapan CHP il örgütü Vezirhan’da Mehmet Duymuş, Bayırköy’de ise Rakin Çakır ile seçime gireceklerini resmen ilan ettiler. Yoğun katılımın olduğu toplantıya, Osmaneli İlçe Başkanı Faik Üstün, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Vezirhan Belde Başkanı Engin Demir, Bayırköy Belde Başkanı Özcan Bican, İl Genel Meclis Üyesi Hikmet Turhan, Osmaneli Belediye Başkan Adayı Hayati Zat, Bilecik Belediye Başkan Adayı Dr. Sungur Turan, Osmaneli İl Genel Meclis Üyesi Adayı (Eski DSP İl Başkanı) Adem Ertuğrul, Kadın ve Gençlik Kolları ile çok sayıda partili katıldı.

Önce Vezirhan’da toplanan CHP’liler Vezirhan Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Duymuş ile seçime gireceklerini açıklarken büyük bir sürpriz daha gerçekleşti. Vezirhan CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Duymuş’un kardeşi de AK Parti Belediye Meclis Üyeliği görevinden ve AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı. İl Başkanı Çağatay Karaahmet tarafından rozeti takıldıktan sonra yapılan konuşmalarda ilk önce belde başkanı söz alarak Vezirhan’da bu dönem CHP iktidarının yaşanacağını dile getirdi. Ardından kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Adayı Mehmet Duymuş kendisini tanıttı ve bu seçimin birlik beraberlik seçimi olduğunu diğer aday adayı arkadaşlarıyla birlikte omuz omuza yürüyeceğini dile getirdi.

Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan ve son olarak İl Başkanı Çağatay Karaahmet’in konuşmalarının ardından Bayırköy’e geçen CHP’liler burada da Belediye Başkan adayı olarak Rakin Çakır’la seçimlere gireceklerini açıkladılar. Her iki belde örgütünün de genç kadrolardan oluştuğu ve 2014 yerel seçimlerinde iddialı oldukları gözlendi.

Konuşmasında son günlerde yaşanan yolsuzluk olaylarına dikkat çeken Karaahmet, “2014 Yerel Seçimleri yalnız Belediye Başkanlığı,  Belediye Meclis üyeliği seçimleri değil bu baskıcı dayatmacı iktidarın son dönemecidir. 2014 yılı Tüm Bilecik’te sosyal demokrat belediyeciliğin yılı olacak.”dedi

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım