CHP AİLESİ KAHVALTI’DA BULUŞTU

CHP AİLESİ KAHVALTI’DA BULUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi kahvaltıda bir araya geldi. Geçmişte parti içerisinde farklı kademelerde görev yapmış isin bir araya geldiği programa Bilecik CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, 18. Dönem Bilecik Milletvekili Tayfur Ün, Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Bilecik Belediye Başkan Adayı Semih Şahin ve çok sayıda partili katıldı.

İddialı bir şekilde seçime hazırlandıklarını ifade eden Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan; “İnanıyorum ki martın sonu bahar olacak. Belediye başkanı özlemi var ben şuna inanıyorum ki;  Semih Şahin’le bu belediye başkanlığı özlemini gidereceğiz. Sizlerle birlikte başaracağız” dedi.

“MUTLAKA İTTİFAKA İHTİYACIMIZ VAR”

Bir ilçemiz hariç tüm ilçelerde adayının belirlendiğini ve ciddi bir şekilde seçime hazırlandıkların ifade eden İl Başkanı Metin Yaşar; Bozüyük’te muhteşem ve görkemli bir katılımla aday tanıtımı yaptıklarını belirtti.

Güçlerini birleştirirlerse hedefe sağlıklı bir şekil de ulaşabileceklerini ve en büyük ihtiyaçlarını birlik ve beraberlik olduğunun altını çizen Başkan Yaşar; beraberlik sinerjisiyle yola çıkıldığı takdirde yerel seçimlerde başarılı olmama gibi bir lükslerinin olmadığı vurguladı.

İl Başkanı Metin Yaşar;  Artık siyaset eskisi gibi değil. Genel siyasette 50+1 almak gerekiyor. Yerel seçimlere baktığımız zaman bizim her ne kadar bünyemizde ki birliktelikle yola çıksak da bu bölünmüş tabloda mutlaka belirli ittifakla ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Bu ittifakları gerçekleştirmek içinde elimizden gelen gayreti sürdürüyoruz, sürmeye de devam ediyoruz. Tabi bu ittifakları ortak paydalı olan cumhuriyet, Atatürk, Atatürk devrimleri, insan hak ve özgürlükleri, laik hukuk sistemine bunları savunan gerek siyasi parti olsun gerek sivil toplum örgütü olsun herkesle görüşmelerimizi sürdüreceğiz ve bu yelpazeyi açabilirsek bu seçimlerde başarılı olmama gibi lüksümüz olmayacağını düşünüyoruz. Bozüyük’te bunu çok güzel yaşadılar gördük yakinen önce partide iç bütünlüğü birlikteliği bütünlülüğü sağlamışlar isim verecekte söyle bilirim Bozüyük’te bir takım sıkıntılar vardı. Fakat Bozüyük ilçe örgütü bu çok güzel mükemmel şekilde aşmışlar parti içi birlik beraberliği sağlamışlar biri belediye başkanı adayı Talat bakkalcıoğlu ikinci sıra encümen üyesi Mahmut Fındık. Bundan güzel bir tablo olamazdı ve bu anons edildiği zaman salonda bütün herkes ayağa kalkıp alkışladı. Demek ki bizim birlikte beraberliğe ihtiyacımız var. Ben üç dönemdir il başkanlığı yapıyorum parti içerisinde birlik beraberlik dayanışmanın olduğunu geçmişte fazla göremedim ama partilerimiz artık tek ses tek yürek hedefe kilitlenmiş.

“SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ”

“Yaptığımız güzel şeyleri bozma girişimleri var. Nedir bu bunlar? Hakikaten güç birliği kendi iç bünyelerinde beraberliği sağladılar bunları nasıl bozabiliriz? Diyerekten aramıza nifak tohumu saçmaya çalışıyorlar. Neymiş belediye başkan adayı Semih Şahin’e il başkanı desteklemiyormuş, milletvekili desteklemiyormuş, ilçe başkanı desteklemiyormuş, Semih Şahin yalnız geziyormuş. Bu tamamen aramızı açmak bizim bu birlikteliğimizi bozmak için yapılan senaryolar bunlar. Sonuna kadar arkasındayız beraberiz ve desteğimiz tam eğer biz böyle düşünmemiş olsaydık zaten bu partide ön seçim yaptırmazdık ve şimdi arkasında olamama gibi lüksümüz olamaz sonunda kadar arkasındayız her türlü çalışmalarının yanındayız. “

“CUMHURİYET MEYDANINDA HAVAİ FİŞEKLERLE BULUŞACAĞIZ”

Maya olmadan hamur kokmaz atasözünü hatırlatarak konuşmasına başlayan Vekil Yaşar Tüzün, her şeyin başı maya siyasetin mayası da bağlı bulunduğu siyasi partinin örgütleri teşkilatları olduğunu vurguladı.

İlçe, il gençlik ve kadın kollarıyla ve geçmişte bu partinin başarısı için mücadele etmiş il başkanlığı yapmış ilçe başkanlığı yapmış bütün partilerle bir araya geldiklerini yani kampanyanın lokomotif görevi üstlenecek kadro burada olduğunu vurgulayan Yaşar Tüzün; Daha işin başında algıyı stratejiyi doğru yönlendirirsek o zaman başarılı olmak söz konusu üyelerimizin tercihi ile Belediye Başkan Adayımız Semih Bey’den yana oldu.

Önümüzde ki günlerde belediye meclis üyelerimizde belli olduktan sonra görkemli değerlendirme toplantısı basın açıklaması yapacağız arkadaşlar. 11 belediyemizin sekiz tanesinde belediye başkan adaylarımızı belirlemiş bulunuyoruz Vezirhan, Bakırköy ve Söğüt ilçelerimizde henüz aday belirlemedik bunun da temel gerekçesi tüm Türkiye’de olduğu gibi İyi Parti ile ittifak müzakereleri devam ediyor. Biz örgüt olarak il başkanımız bazı yetkileri içlere bıraktı Bozüyük’te İyi Parti aday çıkartmayacak bizim adayımızı destekleyecek önümüzde günlerde çok sürmeden ilçelerimizde ve beldelerimizi ittifak konusu olacaksa bunun adı konulacak.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine karşı bir güç birliği oluşturarak bugünkü ziyneti iktidarda bulunanları yok etme adına prova olacaktır. Ben inanıyorum CHP olarak bizler başta İstanbul Ankara İzmir 8-10 tane büyük şehri kazandığımız taktirde bu hükümetin siyasi iktidarın bugün ki cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin 2023 yılına kadar sürmeyeceğine inanıyorum. Bunların beslendiği iki büyükşehir Cumhuriyet Halk Partisi olarak aldığımız zaman bu düzen seçime gitmek zorunda kalacak onun için hepimiz ortak sorumluluklar düşüyor. Sadece Bilecik’te ama hepimizin bir tanıdığı var oradan oy isteyeceğiz Bilecik belediye başkanlığını elbet biz kazanacağız ama Türkiye’de bu belediyelerin kazanırsak bugün ki anlayışın bugün ki iktidarın çok sürmeyeceğine inanlardanım. Bilecik örgütü olarak tarihi başarılara imza attıysak bundan sonra imza atmaya hazırız bizim bu anlayışımızın hayata vazgeçmesi için sandığa dönüşmesi için seçimin sandıkta kazanılacağını sandıkta kaybedilmeğimi biliyorsunuz. En son örneğinde 2009 seçimlerinde 111 oyla gerçekten seçimi çaldırdık, kaçırdık o fırsatı değerlendiremedik. O gün ki CHP, DSP ittifakı da söz konusuydu ama ittifak resmileştiremeyince DSP  amblemini koydu sembolik aday koydu 470 oy aldı bizde 111 oyla seçim kaybettik amacımız kişiler olsa da  partimizin kurumsal kimliğini korumak zorundayız partimizin kurumsal kimliği ile birlikte aday olan arkadaşlarımızı o makamlara taşımak durumundayız. Tarihi sorumlukları sizlerle yapıyorum zaten sizlerinde farkında olduğunu ben de biliyorum en güçlü rakip kim? Biziz Cumhuriyet Halk Partisi kendi içine dönük dedikodulara mahal vermediği müdettce herhangi stratejik hata yapmadığımız müddetçe biz bu seçimlerde başarılı olacağız. Tarihi sorumluluğu yerine getireceğinize inanıyorum.  31 Martta bizim özlemle hasretle kaldığımız 31 Mart akşamı Cumhuriyet Meydanında havai fişeklerle buluşacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam