CHP BİLECİK ADAY ADAYLARI TANITILDI

CHP BİLECİK ADAY ADAYLARI TANITILDI

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan erken seçim için Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Aday Adayları Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 92. Yıl dönümünde kendilerini tanıttı.

CHP Bilecik İl Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıda CHP Bilecik Milletvekili Aday Adayları Yaşar Tüzün, Çağatay Karaahmet ve Hüseyin Elmas seçim öncesinde bir basın toplantısı gerçekleştirerek kendilerini tanıttı.

“Hangi sıradan olunursa olunsun 1. Sıra adayıymış gibi çalışma” ortak görüşünün yer aldığı toplantıda ayrıca terör olayları da lanetlenerek, şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır dilendi.

SÜRPRİZ ADAY ELMAS

Toplantıda kendini tanıtan ilk aday adayı Hüseyin Elmas oldu. 1 Kasım seçimlerinde CHP’nin daha başarılı olması ve hedeflerini yükseltebilmesi adına aday adaylığında bulunduğunu belirten Elmas konuşmasını şöyle sürdürdü:

“. Bundan sonraki süreçte uç aday adayıyız. Benim birinci, ikinci veya üçüncü sırada olmanın hiç önemi yok. Hangi sıraya görev verilirse biz sanki birinci sıra adayıymışız gibi çalışacağınızı hepinizin huzurunda siz veriyorum. Bozüyük’te yaşıyorum ve ticaretle uğraşıyorum. Yaklaşık 4 dönem 4 dönem Bozüyük ilçe başkanlığı, 3 dönem de il genel meclisi üyeliği yaptım. Partinin çeşitli kademelerinde ,kurultay delegeliğinde ilçe yöneticiliği de yapmış olan bir arkadaşınız olarak bu göreve talip oldum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bayraklarımızı daha yükseklere taşıyabilmek için hep birlikte 1 Kasım’da zafer doku günlere yaşamak üzere hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

KARAAHMET’TEN SERT KONUŞMA

Elmas’tan sonra konuşma sırası alan Çağatay Karaahmet’in bir hayli gergin olduğu gözlendi. Yaşanan son terör olayları nedeniyle büyük bir sıkıntı ve üzüntü duyduğunu belirten Karaahmet, konuşmasında şunları belirtti:
“Değerli arkadaşlarım bu bir tekrar seçimidir. Biz bu seçimde tıpkı önceki seçimde olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisinden bir daha aday adayı olduk. Bu bağlamda özellikle belirtmek istediğim nokta şudur; Türkiye’nin içinden geçtiği bu cenderede elbette bunun müsebbiplerine karşı mücadele verdik. Adaylığını son aslında birinci noktası budur. Bu noktada Türkiye’nin bütün dinamik güçlerinin, ulusal güçlerinin, aydın güçlerinin bu kan gölüne karşı durması gerekir. İşte adaylığımızın birinci sebebi budur. 13 yıllık iktidarın Türkiye’de açtığı son yarayı açtığı binlerce yaradan sonra son yarayı tedavi etmektir.Bu yüzden ben Cumhuriyet Halk Partisinden bir kere daha aday oldum.

HEDEFİMİZ CHP’Yİ İKTİDAR YAPMAK
Bu yaslı günümüzde Anadolu’da anaların ağladığı bu günlerde Cumhuriyet Halk Partisinden bizler tekrar ada olduk. Hedefimiz elbette Cumhuriyet Halk Partisini Türkiye’de iktidar yapmaktır. 

Türkiye’nin aslında işbirlikçi zihniyetli bu hale gelmesini sağlayan bu iktidarı kovmaktır. Bizler elbette örgütlerde beraber varız. Bütün siyasi partilerin adayları elbette örgütüyle beraber var. Şuna adım gibi eminim ki şu anda Türkiye’nin tek ihtiyacı Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan insanların hepsinin, temsilcisi olan, Kuvayı milliye ruhunu yaşayan Cumhuriyet Halk Partisidir. Bizlerin amacı bu seçimde de iktidar olmaktır. Bunu da hep beraber başaracağımıza inanıyorum.
TÜZÜN, “TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”

Son olarak kendisini tanıtan isim de Yaşar Tüzün oldu. Tecrübeli siyasetçi de kendini tanıtmaktan çok gündem değerlendirmesinde bulundu. Tüzün konuşmasına Cumhuriyet Halk Partisi’nin 92 kuruluş yıl dönümünü kutlayarak ve şehitlere rahmet dileyerek başladı. AK Parti hükümetini sert bir şekilde eleştiren Tüzün şöyle konuştu:

“Bugün 9 Eylül. 9 Eylül tarihi partimiz açısından, Türkiye açısından, laik demokratik Cumhuriyet açısından çok önemli bir tarih. Böylesine inli bir tarihte, yanı partimizin daha 92. Kuruluş yıl dönümünde milletvekili aday adaylığını açıklamak gerçekten bizlere büyük onur, gurur ve heyecan vermektedir. 
Ülke olarak çık zor günlerden geçiyoruz. Daha dün açısını yüreğimizde hissettiğimiz değerli hemşehrimiz, evladımız, Bozüyük doğumlu olan Eskişehir’de cenazesine katıldığımız sevgili Mustafa Özdemir çavuşumuzu ve bu ülke için canını feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar bizim birlik beraberliğimizi için, vatanımızın bölünmez bütünlüğünün korunması için canlarını verdiler. Yüreğimiz gerçekten yanıyor. Yüreğimizin yangınını söndürecek hiçbir neden bulamıyoruz. Terörü huzurunuzda bir kez daha lanetliyorum. 

“TÜRKİYE’DE CHP OYUNU EN ÇOK ARTIRAN İL BİLECİK OLDU”
Biliyorsunuz Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezi 7 Haziran genel seçimleri öncesi Türkiye’nin bir çok yerinde ön seçim yapma kararı almıştık ve 29 Martta bizler tüm partilerinin ve üyelerimiz sandığa gitti. Biz o kampanyada 29 Mart’ın kaybedeni olmayacak kazananı Cumhuriyet Halk Partisi olacak demiştik. Bu anlayışla 29 Mart’taki sandık sonuçları tescil edildiğinde hiçbir şekilde küskünlük dargınlık olmaksızın mücadelemizi gerçekleştirdik. Bu parti içi yaptığımız mücadeleyi halka dönük yaptık ve her 7 Haziran’da bütün vatandaşlarımızın duygu ve düşüncelerini sandığa yansıtmalarını istedik ve Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik teşkilatı olarak başarı elde ettik ve bir milletvekili çıkarttık. Bundan önceki seçim sonuçlarına baktığımızda da Cumhuriyet Halk Partisi 81 il içerisinde oyunu en çok artıran il oldu. CHP KOALİSYON İÇİN HER TÜRLÜ ÖZVERİDE BULUNDU

Cumhuriyet Halk Partisi yüzde 1 dahi olsa bu koalisyon görüşmelerine geçilmesi konusunda her turlu özveriyi gösterdi. 39 gün suren girişmeleri ardından hükümet kurulamamasından sonra  bu yetki seçimlerden ikinci çıkan partimize verilmemiştir. Çünkü biliyor ki CHP azınlık hükümeti de olsa bu hükümeti kuracak ve CHP hükümet kurduğu zaman 17 ve 25 aralık operasyonlarında zan altın kalan kişilerden hesap soracağını çok iyi biliyor. 

HEPİMİZE TARİHİ BİR SORUMLULUK DÜŞÜYOR
Bu süreçten sonra 19 eylül tarihinde partimizin daha yetkili organları Bilecik’te ve 81 ilde partimizin aday sıralamasını belirleyecek. Bu yeni bir seçim. Keşke takvim uygun olsaydı da partilerinin tek tek sandığa gidip eğilim yoklaması ve on seçim yapsaydı, ama takvim sıkışıklığına dolayı tüzüğümüzde olmasına rağmen bu takvim sıkışıklığından dolayı genel merkezin yüksek seçim kurulunun onayını alarak eğilim yoklaması ve ön seçim yetişmediği için 18 Eylül tarihinde listelerini belirleyecek. Bu listeler belirlendiğinden 1. Sıra ben Yaşar Tüzün olsam da olmasam da, Çağatay Karaahmet arkadaşımız 1. Sıra olsa da olmasa da, Hüseyin Elmas arkadaşım 1. Sıra olsa da olmasa da laik demokratik cumhuriyetin kurucusu. Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkmak, destek vermek bizim namus borcumuz olacak. Böylesine önemli bir süreçte hepimize tarihi sorumluluklar düşüyor. Bu tarihi sorumlulukları . Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik ailesi teşkilatı geçmişte nasıl yerine getirdiyse bundan sonra da yerine getireceğine yürekten inanıyorum.Bu konuda bir burun olarak çalışmaya dev edeceğiz. Evet bu bir aday adayı tanıtım.toplantısı ben yaşar tuzun geçmişten gelen siyasi yaşamımızı yakından biliyorsunuz halkımız da yakinen biliyor  liste ne şekilde tecelli ederse etsin biz . Cumhuriyet Halk Partisi’ni Bilecik’te birinci parti iki milletvekili çıkartabilmek adına var gücümüzle çalışmaya siz veriyorum. 92. Kuruluş yıl dönümümüz hepimize, milletimize, ülkemize ve partilerimize hayırlı uğurlu olsun işlemlerinde bulunuyorum. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam