CHP BİLECİK İL GENÇLİK ÖRGÜTÜN’DEN ANLAMLI EYLEM

CHP BİLECİK İL GENÇLİK ÖRGÜTÜN’DEN ANLAMLI EYLEM

Bilecik İl Başkanlığı tarafından temin edilen Türk Bayrakları İl Gençlik Kollarınca Cumhuriyet Caddesi’nde dağıtıldı.

 

İKTİDARA İNAT KIZLI ERKEKLİ ATAMIZI ANDIK

 

Gençlik Kollarının Bilecik Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı Onur Yıldırım’la birlikte Cadde esnafını ziyaret eden CHP İl Gençlik Kolları,  Türk Bayrakları hediye ederek şu sıralar büyük gündem yaratan öğrenci evlerine yapılan baskınla ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Konu ile ilgili açıklama yaparak AK Parti iktidarının bu tutum ve davranışlarındaki tutarsızlığı gözler önüne sereceklerini vurgulayan İl Gençlik Kolları Başkanı Didem Gültekin, “Cumhuriyetimizin kurucusu, kurtuluşun ve kuruluşun lideri, İlk Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75.yılında büyük bir özlemle arıyoruz ve büyük bir özlemle anıyoruz.

Silmeye çalıştıkları bu ölüsü diri adam, karanlıkta yanan alevli bir meşale gibidir. Onu elimizden bıraktığımız an gündüzlerimiz gece olur. Gelinen noktada ülkemiz baskıcı, dayatmacı, faşist bir yönetim anlayışıyla karşı karşıyadır. Son olarak öğrenci evlerine yapılan baskınlar, öğrencilerimizin, gençlerimizin yaşam alanını kısıtlayıcı tutumlar AKP iktidarının gerçeklerini bir kez daha gözler önüne sermektedir.

Biz bugün, Bilecik İl Başkanımızın önderliğinde İl Örgütümüzle birlikte, Kadın Kollarımızla ve Gençlik Kollarımızla birlikte ulusal değerlerimizi silmeye çalışan ve ülkemizi kendi istediği şekilde dizayn etmeye çalışan, özel hayatımıza kadar müdahale etmeye kalkan bu iktidara inat kızlı erkekli Ulu Önderimizi andık.

 

İKTİDAR BASKICI GÖMLEĞİNİ YENİDEN GİYİYOR

 

İktidara geldiği ilk günden beri kendisi gibi olmayan her kesime karşı büyük bir hukuksal ve psikolojik savaş yürüten siyasi iktidar, bireysel özgürlüklere olan saldırılarını gün geçtikçe daha da vahşileştiriyor. Son olarak Başbakan Erdoğan’ın kız-erkek öğrencilerin birlikte kaldığı evlerin denetleneceğini duyurması, siyasi iktidarın 10 yıllık baskıcı, gerici ve faşizan politikalarını dahi aşmış ve o malum gömleğini tekrar giymeye çalışması gözlerden kaçmamıştır.

Bu uygulamayla faşist iktidar, toplumsal özgürlüklere karşı yürüttüğü barbar savaşını bir adım öteye taşıyarak, evlerimizin içine yatak odalarımıza kadar girmekten geri durmayacak kadar ahlaksız ve gözü dönmüş olduğunu kendi elleriyle gözler önüne seriyor.

 

AKP İKTİDARI GEZİ SÜRECİNDEN GEREKEN DERSİ ALAMAMIŞ

 

Gezi sürecinde gereken dersi almadığı anlaşılan AKP iktidarı, faşizmin dozajını arttırarak, halkı sindirebileceği gafletine tekrar düşmüştür. Ancak bu ülkenin onurlu insanları, ağaçlarını kestirmediği gibi bireysel özgürlüklere tecavüz anlamına gelen ev denetlemelerine de asla müsaade etmeyecektir.

Ülkedeki aydın ve çağdaş kesimlere karşı derin bir kin besleyen siyasi iktidar öğrencilere karşı yürüttüğü bu saldırıya karşı gereken cevabı kampüslerde alacaktır. Üniversite öğrencilerinin taleplerini görmezden gelenler, bilimin ve aydınlanmanın merkezi olan üniversitelerde asla ve asla başarıya ulaşamayacaklardır. Devlet yurtlarının yetersizliği nedeniyle cemaat evlerinin tuzağına düşen, harcını ödeyemediği için okuldan atılan, eğitimini devam ettirmek için ağır şartlar altında çalışan binlerce öğrenciyi görmezden gelip, öğrenci evlerindeki cinsiyet dağılımını denetlemeye çalışanlar gereken cevabı yalnızca kampüslerde değil sandıkta da almalıdırlar.

Bizler cesaretini Atatürk’ten, İsmet İnönü’den alan Cumhuriyet Halk Partisi Gençliğiyiz.

Bizler kendini ülkesine adamış bir liderin kurucusu olduğu onurlu bir partinin onurlu gençleri olarak, cesaretini Atatürk’ten, İsmet İnönü’den alan Cumhuriyet Halk Partisi Gençliği olarak ülkemizi karanlığa mahkum etmeye çalışan, Cumhuriyetimizi diktatör bir yönetim şekline dönüştürmeye çalışan iktidarın, üzerine her gün yenisi eklenen bu dayatmacı uygulamalarına karşın tüm gücümüzle direnmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç