CHP Bilecik İl Örgütü Kılıçdaroğlu ile Buluştu

CHP Bilecik İl Örgütü Kılıçdaroğlu ile Buluştu

 

İl Başkanı, İlçe Başkanları, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, İl ve İlçe Kadın Kolları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkanı ve üyeleri ile partililer görüşmede hazır bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkenin ekonomik ve sosyal politikaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

                Kılıçdaroğlu, parti olarak CHP internet sayfasında politika notları adı altında bir sayfa oluşturulduğu, parti okulunun açıldığı ve parti politikalarını anlatacak eğitmenlerin yetiştirildiğini, bu eğitmenler sayesinde il örgütlerine eğitim verileceğini söyledi. Ayrıca, Atatürk devrimlerinde anlam bulan ideolojilerine sarılacaklarını, en köklü parti olarak tarihlerini anlatan bir kitabın hazırlandığını, sosyal demokrasi alanında ise 10 yazarın kitap yayınladığını ve bu kitapların CHP teşkilatlarına gönderileceğini ekledi. Gençlik kampı düzenlendiğini ve belirli aralıklarla gençlerin bu kamplara alınacağını, uzun zamandır yapılamayan gençlik ve kadın kurultaylarının yapıldığını ve bu kurultayların çok olumlu geçtiğini aktardı. Kılıçdaroğlu ayrıca, CHP’nin bu kurultaylardan güçlenerek çıktığını, 17-18 Temmuz 2012 tarihlerinde CHP kurultayı yapılarak daha güçlü bir şekilde sahalara inilerek CHP’nin yerel yönetimlerde mutlaka iktidara geleceğini söyledi.

                Örgütün kendisinden bir talebinin olup olmadığını soran Kılıçdaroğlu, il ve ilçe başkanlarından ilin sorunları ile ilgili bilgi aldı. Özellikle Merkez ilçede iki mahallede yapılacak Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili yardım istenmesi üzerine konu ile ilgilenen Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili görüşlerini il örgütüne bildirdi.

                Kılıçdaroğlu, Kentsel Dönüşüm Projeleri’ne olumlu baktıklarını ancak hak sahiplerinin de mağdur edilmemesine önem verdiklerini söyleyerek bu konuda yerel yönetimlerden sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’dan yardım alınabileceğini belirtti.

                Sonrasında CHP Genel Merkezi’ni ziyaret eden Bilecik İl Örgütü, genel başkan yardımcılarını ziyaret etti. Ziyaret esnasında Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında Genel Başkan Yardımcısı Günaydın’a bilgi verildi. Günaydın, CHP Genel Merkezi tarafından Bilecik İl Örgütü’ne ve aynı zamanda her iki mahalleye bu proje ile ilgili teknik ve hukuki desteğin verileceğinin ve kendisinin konuyla bizzat ilgileneceğinin sözünü verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam