CHP Bilecik İl Teşkilatı Köy Muhtarlarıyla Buluştu

CHP Bilecik İl Teşkilatı Köy Muhtarlarıyla Buluştu

 

CHP’nin köy muhtarlarını tanımak ve muhtarların sorunlarını dinlemek için yaptığı toplantıya CHP Merkez İlçe Başkanı Muhittin Demirci, parti yöneticileri ve köy muhtarları katıldı.

“Muhtarlar köyünün menfaati için hiçbir siyasetçiye boyun eğmemeli”

Muhittin Demirci, yaptığı konuşmada toplanmalarının amacının siyaset ve siyaset şov yapmak olmadığını belirterek ,  “Biz muhtarlarla tanışmak istiyoruz. Bir siyasi partinin yapması gereken neyse onları sizinle paylaşmak istiyoruz. Biliyorsunuz Türkiye’deki çalışma sistemleri belirli kanunlara ve stratejilere bağlanmış şekilde işliyor. Bunların ilk ayakları köydeki muhtarlarımız.

Biliyorsunuz merkez ilçe başkanlıkları merkezlerde diğer partilerde de olduğu gibi bizim partide de biraz arka planda kalmış veya hiç gözükmemiş bir şekilde çalışmalarını yapar ama ön plana çıkamamıştır. Ve kendi varlığını gösterememiştir. Çalışmalarımıza bu şekilde devam ediyoruz. Muhtarlarımız o köyde köy halkının menfaatlerini düşünen, köy halkının her türlü ihtiyaçlarına koşan ve devleti temsil eden insanlar.

Benim ilk hedefim, tüm köyleri tek tek arkadaşlarımızla gezmek. Siyasetimizi sizlerle, köylülerle paylaşacağız. Diyeceksiniz ki ‘Bize siyaset mi yapmaya çağırdınız yoksa başka bir amacınız mı var?’ Samimiyetimle söylüyorum hiçbirinizin siyasetine, siyasi düşüncenize karışmak için burada değiliz. Herkesin farklı düşüncesi vardır. Herkes farklı düşünecektir ki farklı yönlerden doğruyu bulalım. Köylünün menfaati, kalkınması için, köylüye yardım için ilk elden bütün yetkiler sizin elinizde toplanmış. Köyleri gezip partimizi tanıtmamız gerekiyor. Tarlada çalışan hanımları ziyaret edeceğiz. Biz de bu ülkede siyasi partiyiz, köylere rahat gelip rahat dolaşmalıyız. Benim muhtarlardan özel isteğim şu, muhtarlarımız köyünün menfaati için hiçbir siyasetçiye boyun eğmemeli. Biz köylerde sadece siyaset için gezmiyoruz, köyün ne ihtiyacı var onu da bilmek istiyoruz.”

“Biz hiçbir zaman muhalefet gibi davranmadık yapılacaklar konusunda yardıma hazırız”

CHP İl Genel Meclisi Üyesi Hikmet Turhan, köy yolları sorununa değinerek şunları söyledi:

“Köy yollarımızda büyük bir sıkıntı var. İlgili kurum, İl Özel İdaresi de bu konuda çalışıyor ama yeterli imkânlar olmadığından köylerimizdeki yol sorununu çözemiyoruz. Ama diğer yönden arkadaşlarımızla beraber İl Genel Meclisi’nde köylerimizle ilgili yapılacak ne iş varsa hiçbir zaman muhalefet gibi davranmıyoruz. Köylerimize yapılacak her yatırımda katkı verdik. Muhtar arkadaşlarımızın bizden talepleri varsa, onların istediklerini yerine getirmeye çalışacağız. Bizim muhalefet olarak yapabileceğimiz şeyler sınırlı.”

“Maddi imkansızlıklar nedeniyle her istenileni yapamıyoruz”

İl Genel Meclisi Üyesi Halit Gölcan da muhtarların sorunlarına değinerek şunları söyledi:

“Sizlere 3 yıldan beri İl Genel Meclisi’nde ve Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde hizmet etmekteyiz. Sizlerden gelen istekler üzerine elimizdeki imkanlar nispetinde isteklerinizi yerine getirmeye çalışıyoruz ama biliyorsunuz Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçesi çok kısıtlı olduğundan, bazı köylerimize istediklerini yapamıyoruz. Burada da eşit davranmak mecburiyetindeyiz, mümkün olduğu kadar eşit davranmaya çalışıyoruz. Küplü, Başköy, Aşağıköy ve diğer köylerimizin yol sıkıntıları var. Taş veriyoruz, işçiliğini kendiniz yapın diyoruz. Taş parası kadar işçiliği tutuyor. Köylerimizde para olmadığı için taş işçiliği de yapamadıkları için hizmet gelmiyor. Mecliste CHP muhalefet olarak 5 kişi, bizim üstünlüğümüz olmadığı için sözümüz pek geçmiyor. Biz, muhtarların arı gibi çalışkan olduğunu biliyoruz. Köylerinize çok hizmet ediyorsunuz. Biz sizin yanınızda olacağız, sizlerden gelen istekleri göz önünde bulunduracağız.”

                Merkez İlçe Yönetim Kurulu Yerel Yönetimlerden Sorumlu Üyesi Erdoğan Çatkın,  çiftçilerin sorunlarına değinerek şunları aktardı:

“Karasabandan traktöre, düvenden biçerdövere kadar üretim araçlarınızı değiştirdiniz. Üretim şekillerini, hayvan gübresinden sun gübreye, zirai ilaca kadar değiştirdiniz. Sağ iktidarların sürekli onu değiştir, bunu değiştir telkinleri hala sürmekte. Ama değişmeyen bir şey var o da siz çiftçi kardeşlerimizin kaderi. Biz CHP olarak günü kurtarıcı, rantçı siyasetlerle değil, ayağı yere basan, sizlerin katılımı ile oluşturacağımız projeler ile sizlerin kaderini değiştirmeye kararlıyız.”

                “Muhalefette de milletvekilimizde de iş yok”

Başköy Muhtarı Necdet Ulu, Başköy’ün yol sorununu dile getirerek şöyle konuştu: “Muhalefette de iş yok, milletvekilimizde de iş yok. Biz teker teker, söyledik bizimle ilgilenen yok. Biz artık köy bile sayılmıyoruz. Belediye bakmıyor, kendi kendimize bakıyoruz. 3 senedir benim köyün içi asfalt olmadı. 3 senedir programa alınmıyor, her sene dilekçe veriyorum. Sel geldi yol bozuk. Bütün minibüsler Başköy’den kalkıyor. Bizim sorunlarımıza eğilecek adam yok. Programa alınmamış, ‘Para yeterse yaparım.’ diyorlar. Yol çökecek durumda.”

                Küplü Muhtarı İbrahim Konca da Necdet Ulu ile aynı sorunları paylaştığını belirterek: “Herkesi gezdik herkes yapacağız diyor. Bütün partiler gezdi ama bir şey yapan yok. Bakan bile söz verdi bize.” dedi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam