CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN’ÜN 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI MESAJI

CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN’ÜN 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün,  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, ‘’Tüm dünyada emeğiyle geçinenlerin birlik, mücadele, dayanışma ve haklarına sahip çıkma günü olan 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun’’ dedi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, tüm çalışanların insan onuruna uygun bir yaşam sürmesine aracı olması dileğinde bulunan Milletvekili Tüzün, mesajında şunları kaydetti:

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, şu ana kadar he yazık ki iktidarın uygulamalarıyla göstermelik’ olarak kalmış, bayramın içi boş bırakılmış, evrensel değerlerle doldurulmamıştır. Hatta birçok ilde 1 Mayıslar “korku tüneline” dönüştürülerek İşçi Bayramı kutlamak yasaklanmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm halkımızın insan onuruna uygun bir yaşam sürmesi için gereken tüm adımların atılması için bugün de takipte olacağız. İşsizlik, yoksulluk, iş kazaları ve şiddet olayları kader olmaktan çıkacak ve emeğin acımasızca sömürülmesine izin vermeyeceğiz. En yüce değer olan emeğin, alın terinin, üreterek çalışmanın gücünün kutlandığı bu günde tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin yanında yer almaya devam edeceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

Milletvekili Tüzün mesajında ayrıca ‘’Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınından en kısa zamanda kurtulmak, işçi ve emekçi arkadaşlarımız ile meydanlarda buluşmak dileğiyle, bütün işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum’’ dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam