CHP FENA YÜKLENDİ

CHP FENA YÜKLENDİ

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Referandumda Bilecik halkının tercihini 'hayır'dan yana kullandığını ifade eden Tüfenkçi, şöyle konuştu:
 Kısa bir süre önce geleceğimizi yakından ilgilendiren referandum sürecini hep birlikte yaşadık. Bizler neden “Hayır” dediğimizi, AKP yetkilileri neden “ Evet” denmesi gerektiğini halkımıza anlatmaya çalıştık. Bunu yaparken 87 yıllık CHP terbiyesi ve etik kuralları içerisinde yaptık. Parti geleneğimizden aldığımız terbiye gereği saygı sınırları dışına çıkmadık. Bizi takip edenler bunu iyi bilirler. Ancak, AKP ve onun Bilecik yetkilileri geçirdiğimiz referandum sürecinde siyasi ahlak’ın dışına çıkmış, CHP kadın kollarına laf söyleyecek kadar ileri giderek kişiliklerini kamuoyu önünde sergilemişlerdir. Referandum da Bilecik Halkı tercihini “Hayır”dan yana kullanmıştır. Siyasi partiler için süreç burada bitmiştir. Ya da bitmelidir. Partilerin yetkili organları ve Milletvekilleri gerekli kısa açıklamalarını yaparlar ve olay kapanır. Biz böyle gördük ve böyle öğrendik. Dikkat ederseniz o günden bu güne ne biz CHP sinden nede AKP dışındaki siyasi partilerden herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak AKP Milletvekillerini ve yetkililerini susturmak ne mümkün? AKP Bilecik Milletvekili Fahrettin POYRAZ hala bizlere ve bizim kadın kollarımıza laf söylemekten çekinmiyor. İnsanlığın, Müslümanlığın, erkekliğin neresinde kadınlarla uğraşmak, kadınlara laf söylemek vardır? Bizim kültürümüzde kadını gördün mü tartışmak yerine başını öne eğer gidersin. Polemiğe girmezsin. Fahrettin Bey bu konuda yeni bir durum sergiliyor bunu Bilecik Halkının takdirlerine sunuyorum.Bizlere laf söyleyecek AKP Milletvekili ve yetkilileri önce aynaya bakacaklar, ondan sonra bize laf atacaklar. Bu güne kadar sustuysak terbiyemizdendir, AKP den çekindiğimizden değil, bunu da özellikle vurgulamak isterim. AKP Genel merkezinden gelip Bilecik’teki seçim sonuçlarını değerlendiren bir takım kişiler var. Neymiş efendim Bilecik’te muhalefet eriyormuş, böyle söylüyorlar. Bunu önce AKP Milletvekili Fahrettin Bey Söylüyor sonra Genel merkezden gelen AKP yetkilileri söylüyor.

İktidar; ilimizde Bilecik seçmeninin aydınlık düşüncesi, cumhuriyet sevdası ve çağdaşlık inancının sandığa yansıması sonucu Bilecik’e muhalif olmuştur.

AKP milletvekili ve parti yönetimi ilimizde düştükleri muhalefet konumunun nedenlerini;

Bilecik’e yapılan yatırımların yetersizliğinde, İlimiz yaşayanının aldığı hizmetlerin yetersizliğinde, Yatırımcıyı ilimize getirecek önlemleri almayarak, var olanla yetinsinler düşüncesinde, İlimizde neredeyse tüm belediyeler ellerindeyken kendi başkanlarının yetersiz ve ön görüsüz hizmet anlayışında, Bilecik’e şu kadar yatırım yaptık diyerek. Duble Yol gibi, Hızlı Tren gibi yatırım bedellerinin ilimize yapılmış yatırım gibi gösterilmesinde, arayacaklarına. Bilecik’te eriyen muhalefet safsatasıyla kendilerini kandırmaktadırlar.

Rakamları eğip bükerek AKP yetkililerinin istediği sonuçları görmeye çalışması kendilerini tatmin arayışından öte bir şey değildir. Sonuçlar net verilen mesaj açıktır. Bilecik AKP ve yandaşlarının sırtını yere getirmiştir. Bunu görmemek ya kör olmak ya da işine geldiği yerden görmek demektir.

Yenilginin biri beşi hesabı yoktur, olamaz. Yenilgi yenilgidir.

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Teşkilatımız, milletvekilimiz Yaşar Tüzün'le birlikte; ekonomik yetersizliklere, iktidarın basın ve reklam panolarındaki ''evet'' bombardımanına, dağıtılan erzak ve benzerleriyle yaptığı oy avcılığına rağmen kendi ile çelişmeden ve çatışmadan referandumda yüzünün akıyla çıkmayı başarmıştır. Başarı önce Bilecik halkının sonra Cumhuriyet Halk Partisi İl Teşkilatının ve Milletvekilimizindir. Gerçek olan, iktidar partisi AKP ve yandaşlarını referandum sonuçlarıyla Bilecik’e muhalif olduğu gerçeğidir. Ve doğrudur Bilecik’te muhalefet erimektedir. Bunun göstergesi önümüzdeki genel seçimler olacaktır.  Referandum sürecinde AKP, iktidar avantajlarını fütursuzca kullanmaktan çekinmemiştir. Daha da ileri giderek il genel meclisi başkanı yatırım yapılacak köyleri gezerek, referandumda hayır çıkarsa devletin vatandaşa sunduğu hizmeti zor alırsınız diyerek tehdit etmiştir. Bu kendisine söylendiğinde de yalancılıkla suçlamıştır. Zamanı gelince bunu kendine birebir ispatlayacağım.

AKP Milletvekili Fahrettin Poyraz’ın: “ Peki Bu köyün imamının, karısının, oyu nerede” sorusu yapılan baskılara verilecek en güzel örnektir.

Demokrasiden hatta ileri demokrasiden bahseden AKP’nin ve seçilmişlerinin bu baskıcı davranışlarına rağmen,  Bilecik referandumda “HAYIR” demiştir. Herkes işine gücüne bakacak. Yaklaşık 7 veya 8 ay sonra genel seçim için halkın huzuruna gideceğiz. Orada herkes karnesini görecek. Onun için şimdiden demagoji yaparak kafa karıştırmanın anlamı yoktur.  Bilecik halkı her zaman ne yapacağını bilerek hareket etmiş ve gereğini yapmıştır. O yüzden Bilecik’te siyaset yapmak kolaydır. Tabi Bilecik’i tanıyorsanız;  tanımıyorsanız, sadece Bilecik’te doğmuşsanız Bilecik’te yaşamamışsanız o zaman Bilecik’te siyaset size zor gelir…  Kahve hanelerdeki insanları tanıyamazsınız. Bilecik halkı ile bağınız sadece siyaset olursa o zaman kim işçi, kim esnaf, kim çiftçi bilemezsiniz sonrada Bilecik’e sıra dışı dersiniz. Sayın Poyraz Bilecik sıra dışı değil, sıra dışı olan sizsiniz. Bilecik halkı kendine yapılanı unutmaz 7–8 ay sonra, Size ve partinize kimin sıra dışı olduğunu gösterecektir.

Türkiye genelinde referandumu değerlendirecek olursak:

12 Eylül 1980 Anayasası %91,37 EVET, e karşın, % 8,63 HAYIR oyu ile kabul edilmişti.

Amerika eliyle “Bizim Oğlanlarca” Başlatılan “Karşı Devrim”

12 Eylül 2010 Pazar günü yapılan halk oylamasında;

% 91, 37’den, % 57,93’e gerilemiştir…

Bunu karşılık gerçek demokrasi, örgütlenme hakkı, yargı bağımsızlığı, ifade özgürlüğü ve benzeri ileri demokratik hakları savunmak için 12 Eylül Anayasası’na hayır diyenlerin oranı ise, % 8,63’den, % 42,07’ye yükselmiştir…

Bu hesap bir kelime oyunu değildir…

Yıllardır verilen toplumsal mücadelenin % 100 gerçeğini yansıtmaktadır.

Çünkü 12 Eylül 2010 günü kabul edilen Anayasa değişikliği, 12 Eylül 1980 Anayasası’nın bir devamıdır ve o anayasanın yapmaya cesaret edemediği şeyleri gerçekleştirmektedir…

Üstü örtülmemesi gereken yalın gerçek şudur:

Türkiye’nin Atatürkçü, aydınlık insanları; demokrasi, çağdaşlık, kuvvetler ayrılığı ve Cumhuriyeti koruma yönündeki oylarını % 8’lerden, % 42’lere çıkartmıştır…

Soğukkanlı bakıldığı zaman bu sonucun, yüzde yüz gerçekçi bir değerlendirme olduğunun ayrımına varılacaktır.

Cumhuriyet Halk Partili bizler;

Karşı devrimin süreç içinde gerçekten yok edilmesini isteyen çağdaş ve demokrasi sevdalısı insanlarımızla birlikte kollarımızı sıvamak istiyoruz.

Şimdiden ve derhal…

Gerçek demokrasiye, sahici bir hukuk devletine ve hakiki özgürlüklere, bu yönde harcanacak yoğun çalışmalar sonucun da  ulaşılabilecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’de gerçek demokratik düzen için mücadeleyi hiç bırakmayacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Teşkilatı olarak;

Haziran 2011’da yapılacak seçimlerde bu sürecin devamının sağlanması yolun da tüm yurtseverlerle birlikte iktidara yürüyeceğimize inanıyoruz…

“Hayır” oyu veren her El’i,

Baskılarla Evet diyen her El’i,

iktidar yürüyüşümüzde tutmak ve birlikte çalışmak istiyoruz.

AKP iktidarının sonunun Bilecik’ten başladığını Türkiye’ye gösteren, Kuruluşun ve Kurtuluşun yaşandığı toprak olan Bilecik’in insanlarına selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Tüfenkçi’den sonra kısa bir açıklamada bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün şunları söyledi.

 “Ben 12 Eylül akşamı yapmış olduğum açıklamada ‘halkımız tercihini bu yönde kullandı, iktidar bunun sorgulamasını kendi içinde yapması gerekir’ demiştim. Ama geldiğimiz noktada iktidar CHP sataşmayı tercih etti. Bilecik il geneline baktığımızda hayır oylarının önde olmasının nedenini iktidarın sorgulaması gerekir. Özellikle iktidar partisinin 15 belediyenin 12 tanesini elinde bulundurmasına rağmen birçok ilçede hayır oyu öndedir. Biz parti olarak neden hayır dediğimizi anlatmaya çalıştık. Başarılı olduğumuza inanıyoruz. Ben buradan Sayın Fahrettin Poyraz’a çağrıda bulunmak istiyorum. Kendisini 12 Eylül Seçimlerini değerlendirmek için; Bozüyük ve Bilecik Belediye Başkanları başta olmak üzere tüm hayır çıkan diğer belediyeler ile birlikte bir toplantıya davet ediyorum. Ben onlara neden evet alamadıklarını açıklayayım. “ dedi.        

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • YORUM
reklam