• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP GENEL BAŞKANINA YAPILAN SALDIRIYI KINADILAR

CHP GENEL BAŞKANINA YAPILAN SALDIRIYI KINADILAR

81 İlde eş zamanlı gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırıya yönelik basın açıklaması gerçekleştirildi.

Belediye Çay Bahçesi önünde yapılan basın açıklamasına CHP İl Teşkilatı ve Belediye Başkanı Semih Şahin katıldı.

 

CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, “Bugün ülkemizin başkentinde ,hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde ,şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur.Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşıda yapılmış büyük bir saygısızlıktır.Bu nedenle bu tür eylemlerde bulunanları ve destekçilerini bir kez daha kamuoyu önünde şiddetle kınıyoruz.” Dedi.

Daha sonra 81 ilde eş zamanlı yapılan basın açıklamasını okuyan İl Başkanı Metin Yaşar, şu ifadelere yer verdi:

PROTESTO DEĞİL ,ORGANİZE BİR EYLEM

Yapılan sıradan bir protestodeğildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu,son derece organize bir eylemdir.Bu hain saldırı ülkemizin demokrasisine ,birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.

SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR

Bu saldırının azmettiricileri bellidir:

Adına gazete denen birtakım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse;

Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa;

Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse;

Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine,Gazi Mustafa Kemal’in ‘’İki büyük eserimden biri’dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa,bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKARLARI

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bu gün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler.

Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle,attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.

TÜRKİYE’Yİ KORKU VE TERÖR ORTAMINA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI UYANIĞIZ

Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz.’’Gün kızgın demiri soğutma günüyse ‘’ herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bu gün bile , kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR.

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır.

Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır.Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır,kamuoyurahatlatılmalıdır.Bu girişimin failleri bellidir.Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır.Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözlerde dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI’NIN BAHSETTİĞİ ‘’MESAJ’’NEDİR

Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, ‘’o evi yakın’’ diye bağıran hainlere dönüp de ‘’Mesajlarınızı verdiniz’’ demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?

Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler.

Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Katılımınız için çok teşekkür ediyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam