CHP HEYETİ GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

CHP HEYETİ GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

İL BAŞKANI METİN YAŞAR: “BURASI SERENOFİL DERNEĞİ DEĞİL, CHP”

Bilecik Cumhuriyet Halk Partisi Heyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle gazetemizi ziyaret etti. Ziyarete İl Başkanı Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Belediye Başkan Adayı Semih Şahin ve il yönetimi katıldı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni nedeniyle yapılan ziyarette İl Başkanı M. Metin Yaşar çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak değerlendirmelerde bulundu.

“SEYFİ BEYİN MUHALEFİTİNİ BASINDA FAZLA GÖREMİYORUZ”

Kamuoyunda CHP olarak yeteri kadar muhalefet yapmadıkları konusunda çeşitli eleştirilere neden olduklarını aktaran Yaşar özellikle Belediye Meclis üyesi Seyfi Özgen’in Belediye Meclis toplantılarında yeterli muhalefeti yaptığını ancak basında çok fazla yer almadığını ifade etti. Özgür basının gücüne vurgu yapan İl Başkanı Metin Yaşar “167 Gazetecinin tutuklu olduğu bir Ülkede basının ne kadar özgür olduğunun da tartışılır” olduğunu söyledi.

“ İYİ PARTİ İLE GÖRÜŞÜYORUZ”

Gazetemiz muhabiri Sait Kaan Karcı’nın; “İYİ Parti ile ittifak görüşmelerinin hangi aşamada olduğunu sorması üzerine Yaşar; “İYİ Parti İl başkanı Sayın Ahmet Gürses bey ile sürekli görüşüyoruz. Genel merkezlerimiz düzeyinde bir ittifak yapıldı biliyorsunuz. Genel Merkezimiz de ittifakın işleyişini, ayrıntılarını bizlere bırakarak 31 Mart’ta seçimlerden başarılı bir şekilde çıkmamızı istiyor.Tabi onlar da nihayetinde bir siyasi parti.Onları yok sayamayız.Onlardan  da belli başlı bazı talepler gelecektir.Gelecek talepleri değerlendirerek ortak bir noktada buluşacağız elbette.Bu Belediye Meclisi olur, İl Genel Meclisi listeleri olur, değerlendirip nihayi kararı da en geç önümüzdeki Salı günü açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

“ADAYIMIZIN ARKASINDAYIZ”

Muhabirimiz Karcı’nın; Ön yoklama yaptınız ve adayınızı belirlediniz, Sayın Semih Şahin Belediye Başkan adayınız olarak belirlendi. Bu konuda neler söylemek istersiniz sorusuna İl Başkanı MetinYaşar; “Evet, güzel bir ön yoklama geçirdik. Kamuoyunda şöyle bir algı oluşturuldu, CHP adayını belirledi ancak örgüt arkasında durmuyor, aday yalnız geziyor, aday tek başına kaldı gibi bir algı oluşturuldu. Bilakis biz CHP Örgütü olarak adayımızın arkasındayız.İYİ Parti ile yapılacak son görüşmelerden sonra sahaya inerek çalışmalara başlayacağız.Burası Serenofil derneği değil, Cumhuriyet Halk Partisi” ifadelerini kullanarak cevap verdi.

“HAYIR BLOĞU İLE GÖRÜŞÜYORUZ”

Son olarak; “Demokrat Parti ile bir ittifak olacak mı” sorumuza başkan Yaşar;” Demokrat Parti İl Başkanı Sezai bey ile de sık sık bir araya geliyoruz.Saadet Partisi yöneticileri ile de görüşüyoruz.Yani HAYIR bloğuyla birlikte hareket etmeyi hedefliyorz.Ama kendilerinin henüz bizden bir talebi falan da olmadı” diyerek cevapladı.

ŞAHİN;” GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN”

Belediye Başkan Adayı Semih Şahin de 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutlayarak, gazetecilerin daha özgür ve tarafsız haber yapacağı günleri görmek istediklerini kaydetti.

ÇALIŞKAN;” MUMCU VE KIŞLALI’NIN FAİLLERİ BULUNMALI”

Son olarak Merkez İlçe başkanı Gültekin Çalışkan da Çalışan Emekçi Gazeteciler gününü kutlayarak, Gazeteci Uğur Mumcu ve Taner Kışlalı’ların da faillerinin hala bulunamadığını, faillerin bulunmasını istediklerini belirtti. Ziyaret günün anısına toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam