• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANI DEMİRCİ OLDU

CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANI DEMİRCİ OLDU

 

Yapılan seçim konuşmalarında Zafer Kurnaz tarafından, delegelerin oylarının ipoteklendiği eleştirilerine Merkez İlçe Başkanı Mühiddin Demirci yanıt verdi. Demirci, eleştirileri kabul etmeyeceğini, öyle bir davranışta bulunmadıklarını eğer bulunulduysa Zafer Kurnaz’ında o tür davranışta bulunduğunu söyledi.

                Divan Başkanlığını CHP Bursa Milletvekili Kemal Ekinci’nin yaptığı divanda Başkan Yardımcısı Fevzi Köse, Yazman Üye de Özlem Koparan oldu. Divan Başkanı Ekinci yaptığı konuşmada, kongrelerin bir süreç değil partinin geleceğinin belirlendiği en önemli işlemlerden olduğunu söyledi ve şöyle devam etti:

                “Öncelikle isterim ki, her şey tartışılsın ama bir hoşgörü ortamında, birbirimizin elinden tutarak. Kim seçilirse, seçilemeyen arkadaş seçilenin yanında yer alırsa kongre amacına ulaşmış sayılır. Bir kırgınlıktan, bir güceniklikten özellikle kaçınmamız lazım. Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu, açmazlarımızı biliyorsunuz. Eğer CHP varsa, demokrasi işliyorsa Türkiye’yi karanlık bir yere götürmek isteyenlerin önündeki tek engel CHP’dir. Onun için bir nezaket kuralı içerisinde birbirimize karşı sevecen ve saygılı olmak en büyük dileğimdir.

Siyaseti kendimiz gibi düşünen insanlarla yapmak kolaycılıktır. Asıl önemli olan, kendiniz gibi düşünmeyen insanları bir platformda toplayabiliyorsanız, ona öncülük edebiliyorsanız, gücü birleştirebiliyorsanız siyasetin başarısı oradadır.” Yapılan konuşmanın ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

                Divan’a gündemde yer alan dilek ve temenniler maddesi ile seçimler maddesinin yer değiştirmesi talebi sunuldu. Önerge kabul edilerek iki madde yer değiştirdi. Sonrasında seçimlerin blok listeyle yapılması konusunda gelen önerge de kabul edildi. Kongreye gönderilen telgraflar okundu. Sonrasında Çalışma ve Hesap Raporları okundu.

                Adayların konuşma yapma sırasını belirlemek için yapılan kura çekildi. Konuşma sırasında ikinci olan Zafer Kurnaz bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada kendisini tanıtan ve yapacaklarını seçildiği takdirde yapacakları anlatan Kurnaz şöyle konuştu:

                “Tüzüğümüzdeki ilkeleri ve parti programını çok iyi benimsemiş biri olarak böyle onurlu bir göreve talip oldum. Göreve talip olmamın tek amacı, partimizde birlik, beraberlik ve bütünlüğü sağlamaktır. Merkez İlçe Delege seçimlerinde yaşanan blok liste, anahtar liste tartışmaları ‘Önümüzdeki ilçe başkanlığı ve il başkanlığı seçimlerinde bize oy verirseniz sizi delege yapacağız.’, görüşmeleri ve partimizde var olan üyelerimizin gelecekle ilgili oylarına ipotek konulmasını kabullenemedim. Partimin şahsıma verdiği her görev ve sorumluluğunu yerine getirmekten onur ve gurur duydum. Görev verildiği zaman partimden ayrılmayı başka partiye geçmeyi ve genel başkanımı karalamayı hiç düşünmedim. Bana görev verilmez ise partiden istifa eder, çeker giderim gibi bu tür sözler söylemedim.”

                Son konuşmacı olan Mühiddin Demirci yaptığı konuşmada kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi ve şunları aktardı:

                “Aslında kendime söz vermiştim. Hiçbir adayı eleştirmeyecektim. Gayet sakin ve sessiz bir sunum yapacaktım. Ancak aday olan arkadaşımız aynı zamanda benim yönetim kurulumda görev alan arkadaşımız şimdi mahalle çalışmaları yapacağına söz veriyor. Arkadaşımız Hürriyet Mahallesinde ikamet etmekteydi, bir ay önce yalvardım orada bir çalışma grubu dahi oluşturamadı. Ancak bir kahvehanede 15 kişiyi toplayabildi. Şimdi kapı kapı gezecek, partilileri ziyaret edecek. Teşekkür ediyorum, hiç olmazsa bundan sonra becerebilirse kendisini tebrik edeceğim.

                Zafer Kurnaz arkadaşımızın sunumunu hazırlayanlar profesyonelce hazırlamışlar. Hazırlayana teşekkür ediyorum. Kendisine teşekkür ediyorum, güzel bir konuşma yaptı. Bu çalışma grubunu, mevcut yönetim kurulunda ve partili arkadaşlarımızla yaptık. Bu ziyaretlerimizde inanın samimiyetimle söylüyorum, partililerimiz ve üyelerimiz bizden çok memnun kaldı. İlk defa bir yönetim kurulu CHP’liler bizim evlerimizi ziyaret etti, bizim halimizi hatırımızı sordu diye bizden çok memnun kaldılar. Bizde onlardan memnun kaldık. Huzurlarınızda bizi kabul eden, bizimle konuşma fırsatını veren tüm partililerimize teşekkür ediyorum.

                Delege seçimlerini yine Zafer Kurnaz arkadaşım bizimle yönetimdeydi ve birlikte delege seçimini oluşturduk. Arkadaşlar bu güne kadar Bilecik’te son yıllarda bizim yaptığımız gibi kongre takvimi yaşanmamıştır. Büyük bir katılımla ve insanların hevesle geldikleri coşkulu bir şekilde delege seçimi yaptık. Biz hiç kimseye baskı yapmadık. Eğer baskı yaptıysak birinin oyuna ipotek koyduysak demek ki Zafer Kurnaz’da bizimle birlikte ipotek koymuş. Aslında ben doğruyu söylüyorum. Ne o ipotek koydu, ne ben ipotek koydum. Böyle ipotek koymaya hakkımızda yok. Görevimizde değil. Böyle bir şey yapmadık arkadaşlar.

                Aslında biz yönetim olarak aklımızdan hiçbir partilimize ayrım yapmadan delege seçiminde o gün yapacağımız mahallelileri çağırıp isteyen kendi özgüveniyle aday olmak isteyenleri tespit etmek istedik. Fakat buna muvaffak olamadık. Buna rağmen delege seçimlerimizi çarşaf listeyle bizzat ben yöneterek oradaki partililerimizin görüşlerini alarak özgürce insanlar oylarını kullandı. Hiç kimsenin oyuna ipotek koymadık. Kesinlikle bu eleştiriyi kabul etmiyorum.”

                Konuşmaların ardından seçime geçildi. Mevcut Merkez İlçe Başkanı Mühiddin Demirci yeniden Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

                Kongreye CHP Bursa Milletvekili Kemal Ekinci, CHP Bilecik Eski Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Eski Milletvekili Yılmaz Demir, CHP Bilecik İl Başkanı Çağatay Karaahmet, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Has Parti Bilecik İl Başkanı Muharrem Tüfekçioğlu, MHP Bilecik İl Başkanı Hüseyin Köymen, MHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı Sinan Özkeskin, ilçe başkanları katıldı.

ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam