CHP PARTİ OKULU AÇILDI

CHP PARTİ OKULU AÇILDI

 

Genel Merkez Parti Okulu kapsamında başlatılan Cumhuriyet Halk Partisi Parti İçi Eğitimin Bilecik ayağı olan Bilecik Parti Okulu açıldı. İlk ders İl Başkanı Av. Çağatay Karaahmet tarafından verildi.

İlk etapta parti tarihinden, temel siyasi bilgilerden bahseden Karaahmet konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Günümüz siyasi süreç ve koşullarını göz önünde bulundurduğumuzda parti içi eğitimin önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Bunun için parti binasının bir bölümü eğitim odası olarak ayrıldı. 25’er kişilik gruplar halinde çeşitli periyotlarda 3 gün süreyle üyelerimize, Halkla İlişkiler ve İletişim, Parti Tarihi, Parti Tüzüğü, Parti Programı, Sosyal Demokrasi, İnsan Hakları, Kadın Erkek Eşitliği ve Sosyal Proje Yönetimi konularında eğitim verilecektir. Eğitimler sürekli olacak, ilçelerde de devam ettirilecek. Eğitim Parti Eğitmenleri tarafından İl Eğitim Sekreterimiz koordinatörlüğünde TEMEL SİYASİ EĞİTİM adı altında verilecek ve katılımcılara yani üyelerimize eğitime katıldığına dair Genel Merkez tarafından katılım belgesi verilecektir.

Eğitime katılacak üyelerimiz İlçe Başkanlıklarımıza müracaat ederek kayıtlarını yaptıracaklar, her 25 kişilik grup için ayrı bir sınıfta eğitim verilecek. Bu eğitim Eğitici Yetiştirme Eğitimi’ne katılan ve eğitici olan partili eğitmenlerimiz tarafından verilecektir. Burada hedefimiz tüm üyelerimizin bu eğitimi almasıdır, Ayrıca bu eğitimlerimiz mahalle temsilcilerimizin, sandık görevlilerimizin ve seçimlere aday olarak katılacak üyelerimizin eğitilmesi ile de devam ettirilecektir. Dolayısıyla sloganımız ‘Devamlı Eğitim’ olacaktır. Ayrıca bu eğitimler tüm ilçe örgütlerimizde de eş zamanlı olarak gerçekleştirilecektir. Dileğimiz tüm üyelerimizin bu eğitimlere iştirak etmesidir.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam