CHP’DE İL GENEL MECLİS ADAY SIRALAMASI DEĞİŞTİ

CHP’DE İL GENEL MECLİS ADAY SIRALAMASI DEĞİŞTİ

Bilindiği üzere CHP geçtiğimiz ay İl Genel Meclisi Adaylarını belirlemek için parti içerisinde eğilim yoklaması yapmıştı ve bu sıralamaya göre 1. Sıra Zafer Kurnaz, 2. Janrat Karaahmet, 3. İlyas Dirik, 4. İsmail Şahin, 5. Erhan Toka olmuştu ve Mevcut İl Genel Meclis Üyesi olan Hikmet Turhan liste dışı kalmıştı.

İYİ Parti ve CHP ittifakı sonucu İl Genel Meclisi’nde kayma yaşandı. İttifaka göre seçime girilecek olan listede 2. Sıra adayını İyi Parti belirleyecek ve 5. Sıra adayı olan Erhan Toka liste dışı kalacak.

Bu konu üzerine parti üyelerinin iradesiyle seçilmiş olan 5. Sıra adayının akıbetini sorduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Yaşar, yapılan seçimin gayri resmi olduğunu belirterek; “Yaptığımız resmi bir ön seçim değildi. Öyle bir ön seçim yapmış olsaydık zaten listeleri değiştirmemiz mümkün değildi. Bu gayri resmi bir seçim olduğu için ve ittifakta söz konusu olduğuna göre, ittifaklar özveriyle ayakta kalır. Her iki partide bir takım özverilerde bulundu. İl genel meclisindeki sıralamamızda bir değişiklik olmayacak. Sadece ikinci sırayı İYİ Parti adayına bırakacağımız için sıralama yine aynı şekilde sıralama aynı şekilde devam edecek. Ve beşinci sıradaki arkadaş da listeden çıkmış olacak.”

Beşinci sıradaki adayında farklı bir konumda değerlendirilebileceğinin altını çizen İl Başkanı Metin Yaşar, CHP Eski İl Başkanı ve CHP İl Genel Meclisi 2. Sıra adayıyken ittifak sonucu 3. Sıraya düşen Janrat Karaahmet’in de kardeşi olan Çağatay Karaahmet’in sosyal medyada yaptığı ‘il genel meclisinde ittifak yok’ açıklamalarına sert tepki gösterdi.

İl Başkanı Metin Yaşar açıklamasında; “Bu arkadaşlarımda bu partiye hizmet ettiler, il başkanlığı yaptılar, onlar da seçim yaşadılar. Parti içi demokrasi onlar için bu kadar önemliyse kendi dönemlerinde niye ön seçim yapmamışlar? Merkez yoklaması yapmışlar. Bu cevabı da vermek lazım.” İfadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam