• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’de İstifa

CHP’de İstifa

 

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta paylaştığı fotoğraf sonucu CHP’de yaşanan sıkıntılar nedeniyle istifa eden Eker, “Bu olay partime çok zarar verdi. Daha fazla zarar vermemek adına böyle bir karar verdim.” dedi.

 

“Fotoğraf arkadaşım diye bildiğim kişiler tarafından partim adına kullanıldı”

 

Parti çalışmaları sırasında mola veren ve yerlerin ıslak olması sebebiyle CHP bayrağına oturan bir grup CHP’linin bulunduğu fotoğrafın paylaşılması kamuoyunda farklı yorumlara sebep olmuştu. Bu sebeple istifa eden Eker konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“Çok değerli Cumhuriyet Halk Partililer, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevime geldiğimden bugüne kadar partim için gecemi gündüzüme katarak çalıştığımı, altı ok ilkelerimize nasıl sahip çıktığımı az çok biliyorsunuz. Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak hepimiz partimiz için parti bayrağımız ve 6 okumuzun ilkeleri için mücadele veriyoruz. Son günlerde ‘Cumhuriyet Halk Partililer bayraklarının üzerinde piknik yapıyor’ diye haber yapılmıştı. O fotoğrafı ilk önce Facebook sayfamda şahsım paylaşmıştı. Niyetim etiketleyerek arkadaşlarımın sayfasına geçmesini sağlamaktı, onlarda da hatıra kalsın istemiştim. Herkese açık paylaşmamıştım aslında, sadece arkadaşlarım görebiliyordu. Yanlış anlaşılmaması için açıklama yazmıştım. Arkadaşlarımın beni, karakterimi, samimiyetimi çok iyi bildiklerini düşünmüştüm. Tamamen iyi niyetimle paylaştığım bu fotoğraf arkadaşım diye bildiğim kişi ve kişiler tarafından partim adına kullanıldı. Piknik olarak değerlendirilen o manzara bayrağı için saatlerce aç aç köyden köye dolaşmış, yanında bulunan peynir zeytinle yarım saat içinde karnını doyuran yarım kalan köy ziyaretlerine devam etmiş, çalışma azmi takdirle karşılanması gereken Cumhuriyet Halk Partililerin manzarası idi. Bu haberin altına yorum yapan kişiler konuyu tamamen farklı göstermeye çalıştılar. O kişilerin de kendi vicdanlarını sorgulamalarını istiyorum.

 

‘İstemeden partime ve arkadaşlarıma zarar verdim’

 

Merkez İlçe Başkanımız Mühittin Demirci’nin o gün parti bayraklarının serilmesini istemediği halde serilmiş olması çok mecbur kalınmış anlamına gelmez mi? Ben ve fotoğrafta bulunan arkadaşlar ve hiçbir Cumhuriyet Halk Partili’nin partimizin bayrağına saygısızlık edeceğini asla ve asla düşünmüyorum. Çünkü yeri geliyor aç ve susuz, yorgun, işimizi gücümüzü bırakıp o bayrağımızın uğruna yollara düşüyoruz. Üzerinde oturmuş olsak da o bayrak bizim baş tacımızdır. Ben tamamen iyi niyetimden kaynaklanan bir hata yaptım. Sizler buna düşüncesizlik diyebilirsiniz. Haklısınız, bunu da kabul ediyorum. Böyle bir hata yapıp partime ve o fotoğrafta bulunan örgüt arkadaşlarıma zarar verdiğim, onları da çok üzdüğüm için inanın bende çok üzgünüm. Başta fotoğraftaki arkadaşlarım olmak üzere tüm Cumhuriyet Halk Partililerden özür diliyorum. Özür dilemekle kalmıyor basın yoluyla da istifa ettiğimi duyurmak istiyorum. Her şeyin bir bedeli vardır. Kamuoyunda 10 gündür ‘Cumhuriyet Halk Partililerin bayrağa saygıları yok. Üzerinde piknik yapıyorlar’ diye konuşuluyor. Buna istemeyerek de olsa ben sebep oldum ve partime zarar verdim. O nedenle de görevimden ayrılmanın doğru olacağını düşünerek istifa kararı aldım. Bugün yönetim kurulumu toplayıp istifa dilekçemi verdiğimi kendilerine bildirdim.

 

‘Sözümü tutamadım’

 

Görevime başladığım zaman il ve ilçe başkanlarımı yolda bırakmayacağımı söylemiştim. Bu sözümü tutmam mümkün olmadı. Görevimden ayrılmış olsam da sonuçta ben Cumhuriyet Halk Partili’yim. Partim için arkadaşlarıma her zaman destek olacağım ve çalışmalara katılacağım.

Yolları açık olsun. Saygılar sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam