• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’DE METİN HOCA DÖRDÜNCÜ KEZ MAZBATASINI ALDI

CHP’DE METİN HOCA DÖRDÜNCÜ KEZ MAZBATASINI ALDI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin gerçekleştirdiği 37’inci olağan kongresinde 178 delege oyunun, 125’ini alarak yeniden Bilecik İl Başkanı seçilen Mehmet Metin Yaşar, düzenlenen törenle 4’üncü kez mazbatasını aldı.

İl Seçim Kurulu’nda düzenlenen programla, Bilecik Merkez İlçe Seçim Kurulu İlçe Seçim Müdürü Feyzullah Tanrıverdi’den mazbatasını alan M. Metin Yaşar, göreve resmi bir şekilde başladı.

CHP Bilecik İl Başkanı M. Metin Yaşar mazbatasını alırken yaptığı açıklamada, 9 Şubat’ta şölen havası içerisinde geçen bir il kongresi gerçekleştirdiklerini ve sonucunda kaldığı yerden göreve devam edeceğini belirterek; “kongremizin belirleyici ögeleri olan delegelerimiz tercihlerini kullandılar ve bugün de bunu yasallaştırmak için mazbatamızı almak üzere seçim kurulumuza geldik ve mazbatamızı aldık” ifadelerini kullandı.

“Mevcut iktidar yıllardır tüm kurumları ele geçirdiği gibi medyayı da ele geçirdi.”

Ülkemiz ekonomik ve siyasi açıdan çok sıkıntılı bir süreçten geçtiğinin altını çizen Başkan Yaşar; “Böyle sıkıntılı süreçten geçerken, her zamankinden daha fazla Cumhuriyet Halk Parti iktidarına ihtiyaç olduğu bir dönemde kongrelerimizi gerçekleştirdik. Tüm ilçe kongrelerimiz olmak üzere il kongremizi de tamamladık. Bundan sonra artık iktidara yürüyen Cumhuriyet Halk Partisi’nin lokomotif gücü olarak, bütün üyelerimizle birlikte hep birlikte arzu ettiğimiz hedefe yani genel iktidara ulaşacağız. Örgütlerimiz bizim iktidara yürüyüşümüzün lokomotif gücüdür. Mevcut iktidarın yanlış politikaları yüzünden ülkemiz yaşanmaz bir hale geldi. İşte böyle bir süreçte, bizim yandaş medyamız örgütlerimizdir. Çünkü mevcut iktidar yıllardır tüm kurumları ele geçirdiği gibi medyayı da ele geçirdi” dedi.

“İster erken olsun, ister zamanında olsun yapılan ilk seçimde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin genelde iktidar olmasını hep birlikte sağlayacağız.”

Yandaş medyanın sanki iktidar partisinin bu yanlış politikalarını doğruymuş gibi halka pompalama noktasında birbirleriyle yarıştığını dile getiren Yaşar; “Onun için diyorum ki bizim medyamız yok; bizim medyamız örgütlerimiz. Ülkenin gerçekleriyle ilgili çözüm politikalarını, en ücra noktaya ulaştıracak örgütlerimiz olacaktır. Bu nedenle iktidar yürüyüşümüzde, örgütlerimize çok büyük görevler düşecektir. Tüm partililerimize çok büyük görevler düşecektir. İster erken olsun, ister zamanında olsun yapılan ilk seçimde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin genelde iktidar olmasını hep birlikte sağlayacağız. İnanmışlık çok önemli; nasıl yerelde biz iktidar olabildiysek, genelde de iktidar olacağımızdan hiçbir kuşkum yok. Ben buna inanıyorum ve herkesin de inanmasını istiyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam