• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’DEN ANLAMLI KUTLAMA

CHP’DEN ANLAMLI KUTLAMA

Şehitliği Ziyaret Ettiler

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Örgütü kuruluşunun 92. Yıldönümünü kutladı. 9 Eylül Çarşamba günü Merkez ilçe binasında toplanan partililer dev Türk bayrağı açarak Cumhuriyet meydanına yürüdüler.

 

“Terörü lanetliyoruz” yazılı pankart açan partililere zaman zaman Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan anons yaparak terörü lanetledi, şehitlerimize minnet ve şükranlarını sundu. Cumhuriyet Meydanındaki törenler çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla devam etti. İlk olarak kürsüye gelen CHP İl Başkanı Şinasi Çetinkaya yaptığı konuşmasında özetle;

 

Çetinkaya: “CHP ezilenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir”

“Bugün 92. Yılın onurunu taşıdığımız, Cumhuriyet Halk Partisi; Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir” ve İsmet İNÖNÜ’nün Namuslular da en az Namussuzlar kadar cesur olmalıdır” ilkelerinden doğmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğini hedefleyen ezilenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir.” ifadelerini kullanarak CHP’nin kuruluşunun 92. Yıldönümünü kutladı.

 

İl Başkanı Çetinkaya’dan sonra kürsüye gelen CHP Milletvekili Yaşar Tüzün partinin kuruluşunu anlatırken CHP’nin kuruluşunda İçişleri Bakanlığına müracaat etmeyerek kurulan tek partinin CHP olduğunu kaydetti. Tüzün ayrıca son günlerde yaşanan terör olaylarına da değinerek sorumlusunun hükümet olduğunu belirtti. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün yaptığı konuşmasında özetle;

 

Tüzün: “Cumhuriyetimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmasının onurunu taşır”

“Üç gün önce, kuruluşun beşiği bu topraklarda, Bilecik’in kurtuluşunu kutladık. Sadece düşmanın değil milletin makus talihinin yenildiği zaferleri kutladık. Şimdi ise, o destanları yazan büyük insanların kurduğu partimizin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıldönümünü kutlamak için bir aradayız. CHP, diğer siyasi partiler gibi İçişleri Bakanlığı’na verilen bir dilekçe ile kurulmamıştır. CHP, ulusal direnişin adıdır. 9 Eylül, CHP’nin kuruluş tarihidir. CHP ayrıcalıklı bir partidir. Çünkü Cumhuriyetimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmasının onurunu taşır.” İfadelerini kullanarak sözlerine şöyle devam etti:

 

“Yolsuzlukları, yasakları, yoksulluğu kaldıracağız diye geldiler”

“Ülkemiz, yine büyük bir tehdit altında. Birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamımız bozulmaya çalışılıyor, her türlü kirli oyun sergileniyor. 13 yıldır ülkeyi tek başına yöneten zihniyet, Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” politikasını terk edip, ülke bütün komşularıyla kavgalı hale geldi. Eğitim sistemimizi, hukuk sistemimizi alt üst etti. Bağımsız yargıyı kendine bağımlı hale getirdi. Yolsuzlukları, yasakları, yoksulluğu kaldıracağız diye geldiler. Yolsuzluklarını örtmek için her şeyi yasakladılar. En tehlikelisi ise terör örgütleriyle müzakere masası kurdular; Dolmabahçe’de mutabakat imzaladılar. Sonra o mutabakatı kendileri bozdular, masayı kendileri devirdiler. Geldiğimiz noktada ise Çözüm süreci, ölüm süreci oldu.

 

“Gözü yaşlı analar sizi hiç unutmayacak”

Askerimizin, polisimizin, gençlerimizin, o minicik Suriyeli çocuğun, Soma’daki işçilerin ve daha nice insanlarımızın ölümüne sebep olanla kimdir?

Giden bir canı kimse geri getiremez ama bundan sonra hiçbir can eksilmesin, analar-babalar evlatsız, çocuklar ana-babasız kalmasını istiyorsak ARTIK YETER demeliyiz.

Bu ülkeyi koltuk hayaliyle kan gölüne çevirenler şunu unutmasın… Gözü yaşlı analar sizi hiç unutmayacak. O acıları ayakkabı kutularındaki dolarlar gibi sıfırlayamayacaksınız. Gidişiniz yakındır. Gi-de-cek-siniz… Yakındır bu ülkeye barışın, demokrasinin, kardeşliğin, özgürlüğün yeniden gelmesi… Bu ülkenin makus talihinin yenildiği adımlar, 93 yıl önce topraklarda atıldı. 1 Kasım’da, bu ülkenin makus talihi yine yenilecek.”

 

İl Başkanı Çetinkaya Şehitlerimize “FATİHA” Okudu

Tüzün’ün konuşmasından sonra toplu fotoğraf çekilmesinin ardından CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, İl Başkanı Şinasi Çetinkaya, Milletvekili Aday Adayları, ilçe başkanlarından oluşan heyet Şehitliği ziyaret ederek çiçek bıraktılar. İl Başkanı Şinasi Çetinkaya şehitlikte  “FATİHA” okuyarak şehitlerimize rahmet diledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam