CHP’Lİ BAŞKANLIK DİVANI ÜYELERİ ANITKABİR’DE

CHP’Lİ BAŞKANLIK DİVANI ÜYELERİ ANITKABİR’DE

TBMM Başkanlık Divanı’nın CHP’li üyeleri Anıtkabir’i ziyaret ederek saygı duruşunda bulundu.
Anıtkabir’i ziyaret konusu önceki hafta yapılan Başkanlık Divanı toplantısında tartışma konusu olmuştu. Kahraman, seçimden sonra Meclis Başkanlık Divanı olarak Anıtkabir’i ziyaret ettiklerini, bu kez ziyarete gerek olmadığını söylemişti.
Bunun üzerine Başkanlık Divanı’nın CHP’li üyeleri, TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün’ün başkanlığında Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu.
Ziyarette Tüzün’ün yanı sıra İdare Amiri İbrahim Özdiş, Katip Üyeler Nurhayat Altaca Kayış, Bülent Öz,  Barış Karadeniz ve Vecdi Gündoğdu yeraldı.
CHP’li üyeler ziyaretten sonra Anıtkabir Özel Defterini imzaladı. Tüzün özel deftere şunları yazdı: “Büyük Atatürk; Memleketimizin işgal altında olduğu, İstiklal Savaşının sürdüğü güç koşullarda kurduğun, ilk başkanlığını yaptığın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı’nın Cumhuriyet Halk Partili üyeleri olarak huzurundayız.  Her zaman yolumuzu aydınlatan ilke ve devrimlerinin ne kadar önemli olduğu bugün çok daha iyi anlaşılmakta, bütün mazlum milletlere yol gösterici olmaktadır.  Cumhuriyetin temel değerlerine yürekten bağlı olarak bize gösterdiğin hedeflere ulaşma azim ve kararlılığını senden aldığımız güç ve kararlılıkla sürdürüyoruz.  Kurduğun Cumhuriyet Halk Partisi, halktan aldığı güçle ülkemizin içinde bulunduğu bütün zorlukları aşacak güçtedir.  Cumhuriyet Halk Partisi dün olduğu gibi bugün de Demokratik, Laik Cumhuriyet’in güvencesidir.  İlke ve devrimlerine sarsılmaz bağlılığımızı bir kez daha bir kez daha tekrarlıyor ve huzurunda saygı ile eğiliyoruz. Ruhun Şad olsun”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam