CHP’Lİ PM ÜYELERİ BİLECİK TEŞKİLATIYLA BULUŞTU

CHP’Lİ PM ÜYELERİ BİLECİK TEŞKİLATIYLA BULUŞTU

BETÜL SÖNMEZER – CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztürk ve Parti Meclis Üyesi ve Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu Bilecik CHP il teşkilatıyla bir araya geldi.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Öztürk ve Dudu, Ak Parti hükümetini sert bir dille eleştirdiler. Özellikle Ensar Vakfı’na ait bir yurtta çocuk istismarı iddiası ve Rıza Zarrab’ın Amerika’da göz altına alınması olaylarına değinen partilerin ortak temennisi Ak Parti’yi devirerek CHP’yi Bilecik’te ve Türkiye’de baş rol yapmak şeklinde oldu.

“BELÇİKA’DAN  İSTİFALAR GELDİ”

CHP Bilecik İl Binasında yapılan basın açıklamasında sözü ilk olarak CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztürk aldı. Belçika ‘da yaşanan bombalı saldırı olayının ardından Adalet ve İç İşleri Bakanlarının istifa ettiği haberini duyuran Öztürk “Belçika’da bomba patlıyor, iki gün geçtikten sonra İç İşleri Bakanı ile Adalet Bakanı İstifa etti. Bu da bizimkilere ders olsun. Birazcık Belçika’dan siyasi ahlak öğrensinler. Türkiye’de neredeyse her hafta bomba patlıyor ama bizimkiler koltuk sevdasını bırakmıyorlar.”dedi.

chp1

“RIZA ZARRAB AMERİKA’DA KONUŞACAKTIR”

Türkiye’nin teröre mahkum edildiğini belirten Öztürk gündeme ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“ 2002 yılında rahmetli eski genel başkanımız Bülent Ecevit’ten iktidarı devraldıklarında terör sıfırdı, bugün gelinen noktayı ise hepimiz görüyoruz. Bir yandan bombalar patlıyor, her gün şehit veriyoruz.

Rıza Zarrab’ı gördünüz. Amerika’da gözaltına alındı. Rıza Zarrab Amerika’da konuşacaktır. Türkiye’deki bütün ortaklarını, uluslar arası suçların hepsini anlatacaktır. Türkiye’ye ne kadar yansır onu bilmem ama Türkiye’ye yansımak zorundadır.

Dün akşam TBMM’de alelacele bir kanun geçirdiler. Bir Türk vatandaşı yurtdışında yakalanırsa onunla ilgili kişisel veriler verilmeyecek. Ne bu aceleniz? İstediğiniz kadar Türkiye’de kanunları değiştirin, Amerika’da kanun değişmedikçe işiniz yaş.

DOKUNULMAZLIKLARA HODRİ MEYDAN

Dokunulmazlıkları kaldıralım diyorlar. Hodri meydan. Bizim milletvekillerimizin hırsızlıktan, yolsuzluktan, yüz kızartıcı suçtan dosyaları yok. Bizim vekillerimizin düşünce suçu var. Sadece düşündüklerini söyledikleri için suçlular.

“O MİLLETVEKİLLERİ TACİZİN ORTAĞIDIR”

Çocukları taciz ediyorlar. Tacizle ilgili mecliste araştırma komisyonu kurulmasını reddediyor AKP’liler. O tacizin ortağıdır milletvekilleri. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı da çıkmış bir kereden bir şey olmaz diyor. O zaman sen gönder çocuğunu, torunu oralara.

Emine Hanım da 90 yıllık enkazı kaldırdık şeklinde bir açıklama yapıyor. Enkaz dediğiniz Cumhuriyet olmasaydı Emine Hanım bugün yaşadığı lüksü yaşayamazdı. Asıl enkaz sizin eşiniz ve eşinizin partisidir.

“2023 HEDEFİ 1923’ÜN İNTİKAMIDIR”

İnşallah biz el ele vereceğiz ve çalışacağız. Çalışarak, çabalayarak bunları devireceğiz. Başka çaremiz yok. Kendilerine 2023 hedefleri koymuşlar. 2023 dedikleri 1923’ün intikamı aslında. 1919’da Mustafa Kemal Samsun’a çıktı, 2019’da seçim var. O 100 yılın hesabını biz de yapıyoruz. 2019’da el mi yaman bey mi yaman görecekler. 2019 yılındaki seçimlerde inşallah el ele vererek çalışacağız. İnşalah önümüzdeki dönem Bilecik Belediyesi CHP’li olacak ve bunlar gidince iki milletvekilimiz de Bilecik’ten Ankara’ya gelecek.

DUDU: “TÜRKİYE YANLIŞ DIŞ POLİTİKA İZLİYOR”

Öztürk’ün ardından ise sözü Parti Meclis Üyesi ve Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu aldı. Türkiye’nün kötü gidişatındaki en büyük payın yanlış uygulanan dış politikalar olduğuna vurgu yapan Dudu şöyle konuştu:

chp2

“Öncelikle Yaşar Bey’e buradan çok teşekkür ediyorum. Bu onurlu göreve gelmemize çok destek verdi. Çok kötü bir Türkiye manzarasıyla karşı karşıyayız. Cumhuriyet tarihinin en zor günlerinden geçiyoruz. Ne yazık ki bunların en önemli sebebi AKP hükümetinin yanlış dış  politika uygulamaları. 2011 yılından bu yana özellikle Suriye krizinin başlamasıyla birlikte somuta indirgendi.

Cumhuriyet Halk Partisi dünyanın hiçbir yerinde ne Suriye’de, ne Irak’ta hiç kimseden yana değildir.Cumhuriyet Halk Partisi her yerde özellikle Ortadoğu’da barıştan, kardeşlikten, özgürlükten ve demokrasiden yanadır.

Rusya ile girilen anlamsız gerginlik dış ilişkilerimizden öte Türkiye ekonomisine çok ciddi bir darbe vurdu. AKP’nin gerçekçi olmayan, maceracı dış politikaları yanlıştır. Dış politika gerçekler üzerine inşa edilir.

Rıza Zarrabla ilgili olarak da Bugün Türkiye’de işlemeyen hukukun Amerika’da devreye sokulması bir hukukçu olarak bana utanç veriyor. Türkiye’de halınınm altına süpürülen hırsızlıklar ve yolsuzluklar bakın Amerika’da nasıl ortaya çıkacak.  Korkuyorlar ama korkunun ecele faydası yok.

chp4

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam