• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’LİLER KOMİSYONLARDA YOKLAR

CHP’LİLER KOMİSYONLARDA YOKLAR

Bilecik Belediyesinin 8 Nisan 2014 Salı günü gerçekleştirdiği Belediye Meclis toplantısında 5 Meclis üyesi bulunan Cumhuriyet Halk Partililer komisyonlarda yer alamadılar. CHP’li meclis üyesi Mimar Zafer Atasev’in komisyon üye sayısının 3’ten 5’e çıkması sözlü önerisini oylamaya sunan Belediye Başkanı Selim Yağcı oy çokluğu ile komisyon üye sayısının 3’te kalmasını sağladı. Buna göre Plan ve Bütçe, İmar, Ücret ve Tarife, Kira Tespit, Gayrimenkul Satış, Denetim Komisyonları, Tarihi Kentler Birliği Meclisi, Marmara Belediyeler Birliği, Özel İdare ve Belediye Müşterek Hizmetler Tesis ve Yaşatma Birliği, Karasu İçme ve Kullanma Suyu İşletme Birliği, Belediyeler Birliği gibi komisyonların Ak Partili ve Milliyetçi Hareket Partili üyelerden oluştuğu gözlendi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız CHP Meclis üyesi ve grup sözcüsü Seyfi Özgen, “Seçimler esnasında seçildiğimiz gün siyasi parti rozetimizi cebimize sokacağımızı beyan etmiştik ve bu duygu ve düşüncelerle meclis toplantısına geldik. Ben Başkan beyin kendi şahsına da bunu söyledim. Meclis komisyonlarındaki sayının 3 kişiyle sınırlandırılmasının doğru olmadığını 5 kişi olması gerektiğini %27 oy almış bir partinin 8 bin kişi tarafından seçilmiş insanların burada yok sayıldığını görmüş bulunmaktayız. Komisyonlara Cumhuriyet Halk Partinin 1’er temsilcisinin katılması muhakkak olmalıydı. Çünkü bizler burada halkı temsil ediyoruz. Onlar bizi seçtiler. Biz bundan sonra herkesin temsilcisi olacağımızı söylemiştik, bu duygu ve düşüncelerle geldik ama bizim dışımızdaki partililerin aynen siyasi rozetleri çıkarmadıklarını ve burada komisyonların oluşumunda aynı şekilde hareket ettiklerini ve samimi olmadıklarını gördük. Onlar Bilecik’in kaderini bundan sonra tayin edecekler. Bilecik ile ilgili yapacakları şeylerde onlar söz sahibi olacaklar. Bizler yine üstümüze düşen görevleri yerine getirmeye çalışacağız, elimizi taşın altına sokacağız ama halkın bunu da bilmesi gerektiği inancındayım” dedi.

Bundan sonraki toplantılarda herhangi bir tepkiniz olacak mı sorumuza ise Seyfi Özgen, “ Başkana zaten ben tepkimi verdim. Kendi Belediye Meclis üyelerine de tepki verdim. Onların hala siyasi parti rozetlerini çıkarmadıklarını yüzlerine söyledim. Bu konuda samimi olsalardı meclis komisyon sayısını 3’ten 5’e çıkarabilirlerdi ama bunu yapmadılar. Bu tepkimi de kendisine belirttim. Siyaset olduğunu söyledi Başkan bey. Her zaman milli iradeden, sandığın iradesinden bahseden zihniyetin bu konuda ne kadar samimi ne kadar dürüst olduğunu da burada görmüş olduk” sözleriyle cevap verdi. ERHAN TOKA    

 

 


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. YOK CANIM – HAKİKATEN ÖYLEMİ YAPMIŞLAR ÇOK ŞAŞIRDIM!
    BUNLAR CHP LİLERE YAĞMURLU HAVADA SU VERMEZLER SAHTE ANKET YAPIP DAĞITSINLAR

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam